مقایسه دستگاه آب شیرین کن صنعتی و نیمه صنعتی

دستگاه آب شیرین کن نیمه صنعتی

مقایسه دستگاه صنعتی و نیمه صنعتی

در این محتوا در بخش اول به معرفی اجمالی و کوتاه آب شیرین کن های صنعتی و نیمه صنعتی می پردازیم و در بخش دوم به معرفی، کاربرد و مقایسه کامل ویژگی های آب شیرین کن صنعتی و آب شیرین کن نیمه صنعتی می پردازیم و نکاتی درباره نگهداری این دستگاه ها بیان می کنیم.

معرفی آب شیرین کن های صنعتی و نیمه صنعتی آب شیرین کن های صنعتی و نیمه صنعتی هر کدام با توجه به گنجایش و نحوه کار خود مصارف گوناگونی دارند که باید با توجه به نوع مصرف تصمیم گرفت که کدام یک از آنها برای مصرف مورد نظر ما کاربرد دارند. در این مقاله به مقایسه این دو نوع آب شیرین کن می پردازیم و تفات های آنها را برمی شماریم تا کاربران و مخاطبان علاقه مند هر کدام را با توجه به خصوصیات ویژه اش برای انتخاب نوع کار خود برگزیند و سپس اقدام به خرید آن نماید.

ویژگی های آب شیرین کن صنعتی و نیمه صنعتی در این قسمت به معرفی ویژگی های مختلف و مقایسه آب شیرین کن صنعتی با نیمه صنعتی می پردازیم. قسمت اصلی و مهم دستگاه آب شیرین کن صنعتی توسط ممبران انجام می شود و این ممبران ها از جنس پلی آمید هستند. این دستگاه ها در مکان های بزرگ صنعتی استفاده می شوند و مراحل تصفیه در این دستگاه صنعتی شامل پیش تصفیه آب، انتخاب پمپ های فشار بالا، فیلترهای اسمز معکوس و گند زدایی آب خروجی است؛ اما دستگاه آب شیرین کن نیمه صنعتی به علت گنجایش پایین تر در مکان های کوچک تر مثل مراکز خرید و ساختمان های مسکونی و تجاری و یا هتل ها مورد استفاده قرار می گیرد. ظرفیت دستگاه آب شیرین کن نیمه صنعتی در حدود 200 الی 600 گالن است و این دستگاه نیز دارای چهار ممبران است و از دیگر ویژگی های نوع نیمه صنعتی جلوگیری از رسوب زدایی در وسایل برقی مثل کتری یا بخاری، تبدیل آب شور به آب شیرین و گوارا، از بین نرفتن مواد معدنی موجود در آب پس از تصفیه است.

کمترین دما برای نوع نیمه صنعتی 5 درجه و بیشترین دمای آن50 درجه سانتی گراد است. ظرفیت و گنجایش آن از ظرفیت دستگاه آب شیرین کن صنعتی کمتر است، زیرا نوع صنعتی این دستگاه برای تصفیه آب های شور استفاده می شود. این نوع دستگاه ها بیشتر از 5 متر مکعب آب شیرین در شبانه روز تولید می کنند. قیمت دستگاه آب شیرین کن نیمه صنعتی از نسخه صنعتی آن به دلیل ظرفیت تولید آب کمتر پایین تر است. نوع نیمه صنعتی این دستگاه همچنین فضا و برق کمتری را اشغال و مصرف می کند. توجه داشته باشید که هر شش ماه یک بار فیلترهای این دستگاه را عوض کنید. وجود دستگاه آب شیرین کن نیمه صنعتی در ساختمان مسکونی شما باعث می شود تا شما به بیماری هایی مثل سنگ کلیه، انواع سرطان، بیماری های پوستی و عفونت آور مبتلا نشوید، چرا که تمامی میکروب ها، انگل ها و املاح مضر در آب را از بین می برد تا شما آبی سالم بنوشید. بهتر است از ظرفیت و حجم کامل این دستگاه استفاده نکنید و به جای آن سایز بزرگ تری از آب شیرین کن نیمه صنعتی را تهیه کنید. در نسخه نیمه صنعتی این دستگاه فقط ذرات بزرگی که در لای گل و لای و شن ها هستند از بین می روند اما در دستگاه آب شیرین کن صنعتی فرآیند تصفیه با کیفیت و شدت بیشتری به کمک اسمز معکوس انجام می شود. نصب مدل نیمه صنعتی این دستگاه از مدل صنعتی راحت تر است و اگر به نکات لازم درباره نگهداری نوع صنعتی و نیمه صنعتی این دستگاه توجه کنید طول عمر دستگاه آب شیرین کن خانه و کارخانه شما بیشتر می شود.

هم اکنون استعلام قیمت بگیرید