بلاگ

مهمترین پارامترها در تعیین قیمت دستگاه تصفیه آب

مهمترین پارامترها در تعیین قیمت دستگاه تصفیه آب

دستگاه آب شیرین کن صنعتی یا تصفیه آب صنعتی، تمام املاح و ناخالصی های آب را می گیرد، و در نهایت آب شیرین را بیرون می دهد. عوامل زیادی در قیمت این دستگاه تاثیر گذار میباشد که، مهمترین پارامترها در تعیین قیمت دستگاه تصفیه آب، طراحی و ساخت این دستگاه و هزینه های عملیاتی می باشد.

مهمترین پارامترها در تعیین قیمت دستگاه تصفیه آب

آب شیرین کن صنعتی یا دستگاه تصفیه آب صنعتی، دستگاهی است که، تمام ناخالصی های آب، از جمله: املاح موجود در آب، شوری آب، گرفته می شود، و در نهایت آب شیرین، و فاقد هرگونه املاح، به ما تحویل می دهد. این فرآیند تصفیه آب صنعتی، اگر از طریق اسمز معکوس، انجام شود، بسیار عالی و تاثیر گذار می باشد و بهترین کارایی را دارد، چون با استفاده از اسمز معکوس، تا حد چشمگیری، مزه تلخی، شوری و ناخالصی های موجود در آب کاهش پیدا می کند. روش تصفیه آب، یکی از مهمترین پارامترها در تعیین قیمت دستگاه تصفیه آب می باشد. بعضی از طراحان دستگاه تصفیه آب، خیلی از پارامترها و اصول مهندسی را اجرا نمیکنند و هزینه های زیادی برای آنها در بردارد. از جمله مواردی که، در تولید این دستگاه باید رعایت شود، موارد زیر هستند: یکی از این اصول، این است که، بتوانیم قسمت پیش تصفیه آب را نسبت به کدر بودن آب، پیش بینی کنیم. اینکه بتوانیم فشار اولیه و نهایی را، با هم هماهنگ کنیم، تا طول عمر پمپ ها افزایش یابد، و نیازی به عملیات وکیوم نداشته باشیم.

جنس مورد استفاده برای پمپ ها، باید در برابر کلراید بالا مقاوم باشد، و دچار خوردگی نشوند.

دستگاه طبق اصول و قواعد مناسب، نصب شود.

 

مهمترین پارامترها در تعیین قیمت دستگاه تصفیه آب، شامل چه مواردی است؟

طراحی و ساخت این دستگاه، یکی از مهمترین پارامترها در تعیین قیمت دستگاه تصفیه آب، می باشد. یکی دیگر از عوامل تاثیر گذار، هزینه های عملیاتی می باشد. که در ادامه به طور مختصر هر دو را برایتان توضیح می دهیم. هزینه طراحی و ساخت، عامل مهم در تعیین قیمت این دستگاه ها می باشد، و تحت تاثیر عوامل زیادی می باشند از جمله: ظرفیت دستگاه تصفیه آب صنعتی: ظرفیت دستگاه تصفیه آب، با واحد متر مکعب سنجیده می شود.

 

با توجه به کارکرد دستگاه تصفیه آب ظرفیت های مختلفی، در بازار وجود دارند. پس هرچه ظرفیت این دستگاه، بیشتر باشد، قیمت آن نیز بیشتر خواهد شد.
برند: تمام قطعه های مختلف دستگاه تصفیه آب، دارای برند مختلفی هستند. به همین علت، بعضی از برند ها قیمت بالاتری دارند، و در نتیجه، روی قیمت نهایی دستگاه تاثیر گذار می شود کیفیت آب ورودی به دستگاه: یکی دیگر از مهمترین پارامترها در تعیین قیمت دستگاه تصفیه آب، کیفیت آب ورودی می باشد. چون هرچه میزان املاح، فلزات سنگین و غیره در آب بیشتر باشد، دستگاه پیش تصفیه قدرتمند تری نیاز است، و در قیمت نهایی دستگاه تاثیر دارد.

ممبران های دستگاه تصفیه آب صنعتی:

اسمز معکوس یکی از مهمترین پارامترها می باشد. ممبران دستگاه تصفیه آب، جزو گران ترین دستگاه های موجود، می باشد. هزینه مربوط به پیش تصفیه دستگاه: یکی دیگر از عوامل که، باعث گرانی این محصول می شود، ممبران های اسمز معکوس می باشد. بنابراین در حفظ و نگهداری آنها دقت کنید که، تاثیر زیادی در قیمت نهایی این دستگاه دارد..

هزینه های عملیاتی هزینه های عملیاتی دستگاه همان هزینه هایی هستند که برایتان در حین کار به وجود می آیند، مانند: هزینه های مرتبط با برق مصرفی که، اگر میزان املاح موجود در آب بیشتر باشد، به دستگاه فشار زیادی وارد می شود و در نهایت، برق زیادی مصرف می کند. یکی دیگر از مهمترین پارامترها در تعیین قیمت دستگاه تصفیه آب، هزینه آنتی اسکالانت می باشد که، برای جلوگیری از گرفتگی و ایجاد رسوب که بر اثر املاح موجود در آب، به وجود می آید، از این ماده شیمیایی استفاده می شود. این ماده، از گرفتگی املاح و رسوب گذاری جلوگیری می کند، و در نتیجه، نیاز به تعویض فیلترها کمتر می شود. به بیان دیگر، عمر فیلتر بیشتر می شود.

Publish modules to the "offcanvas" position.