تصفیه آب مرغداری

تصفیه آب مرغداری

 

استفاده از آب تصفیه نشده، تأثیر مستقیم بر میزان بازدهی و باردهی دام و طیور دارد و این موضوع در بلند مدت میتواند موجب زیان واحد تولیدی شود، اگر برای شرب دام و طیور از آب بی کیفیت استفاده شود، امکان تلفات بالا میرود و در عین حال بازدهی تولیدات در دامداری و مرغداری را پایین می آورد.
قابل توجه است که میزان کیفیت آب نقش مهمی بر تغذیه و رشد دارد به همین دلیل توصیه میشود که از دستگاه تصفیه آب به روش RO برای تولید آب شیرین استفاده شود.
در بخش دام و طیور، استفاده از دستگاه تصفیه آب یا آب شیرین کن، به تأثیر واکسن کمک میکند و همچنین تغذیه توسط آب تصفیه دستگاه های تصفیه آب RO سبب سلامتی بیشتر پرندگان ودام و طیور می شود.
خوشبختانه به دلیل اینکه استفاده از آب تصفیه شده در دامداری ها و مرغداری ها، بالا رفتن بهره وری و افزایش تولید را باعث می شود و از نظر اقتصادی کاملا به صرفه است، در واقع هر چه قدر آب مصرفی دام و طیور کیفیت بیشتری داشته باشد، میزان مصرف آب در دام ها بالاتر می رود و این امر سبب سلامت و افزایش وزن آنها می شود.

تصفیه آب دامداری

آب مایه حیاتی برای رشد گاو می باشد، هر رأس گاو روزانه بین 80 الی 90 لیتر آب مصرف میکند.
به علت اینکه اکثر گاوداری ها در خارج از شهر احداث شده است و به آب لوله کشی شهری یا آب سالم دسترسی ندارند، استفاده از آب از دستگاه آب شیرین کن و همچنین استفاده از گاز ازن برای ضد عفونی کردن آب، میتواند گاوداران را از این مشکلات رهایی بخشد.
قابل ذکر است که نیتریت و نیترات موجود در آب، به هموگلوبین خون دام میچسبد و موجب تلفات در دام میشود، دستگاه آب شیرین کن این قابلیت را دارد که این سموم و نمک را از آب جدا کند و آب شیرین و مناسب را تولید نماید.

کاربرد ازن در صنعت دام و طیور

بعضی از مرغداری ها و دامداری ها برای ضدعفونی آب مورد نیاز دام و طیور از کلر استفاده میکنند؛ ولی کلر، کلیه ی عوامل بیماری اعم از باکتری ها و قارچ ها از بین نمی برد.
به چندی از فواید استفاده از گاز ازن در صنایع دام و طیور بپردازیم.
• ضد عفونی کننده ی آب از قارچ ها و باکتری ها
• کاهش تلفات و افزایش بهره وری
• مانع از رشد قارچ و کپک در آب و غذای دام
• از لحاظ اقتصادی به صرفه است.
با توجه به حساسیت بالای کیفیت آب در صنعت دام و طیور، استفاده از سیستم تصفیه آب به روش اسمز معکوس بسیار حائذ اهمیت است، از طرفی مجموعه دام و طیور از هرگونه باکتری، ویروس و کلیزم ایمن می شود و میزان املاح را تا حدی کاهش می دهد که میتوان از رشد دام و طیور انتظار فوق العاده ای داشت و خبر خوب این است که این سیستم قابلیت این را دارد که میزان املاح آب را نسبت به نوع مصرف توسط مصرف کننده تنظیم نماید.
قابل ذکر است که مشاوره در زمینه انتخاب نوع دستگاه تصفیه آب رایگان می باشد.