دریا صنعت آسمان

زلال سازی و انعقاد سازی

زلال سازی و انعقاد سازی

زلال سازی و انعقاد سازی

زلال سازی و انعقاد سازی

زلال سازی و انعقاد سازی آب مراحل مختلفی دارد. مواد معلق موجود در منابع آب خام با روش های مختلف حذف می شوند تا آب مناسب برای مصارف خانگی و اکثر نیازهای صنعتی فراهم شود. حذف عموماً با انعقاد، لخته سازی و ته نشینی انجام می شود.

 

مراحل زلال سازی و انعقاد سازی آب


زلال سازی و انعقاد سازی آب فرآیند بی ثبات با خنثی سازی بار است. پس از خنثی شدن، ذرات دیگر یکدیگر را دفع نمی کنند و می توان آنها را به هم نزدیک کرد. انعقاد برای حذف مواد معلق به اندازه کلوئید ضروری است.


لخته ‌سازی فرآیندی است که در آن ذرات بی‌ثبات شده یا «لخته‌شده» برای تشکیل یک تجمع بزرگ‌تر یا «لخته» گرد هم می‌آیند.

 

تصفیه آب صنعتی


تصفیه آب صنعتی شامل یک فرآیند تصفیه آب است که در آن آب دریا را به آب آشامیدنی برای تامین نیاز آب شیرین تبدیل می کند. امروزه با پیشرفت تکنولوژی دستگاه های آب شیرین کن صنعتی ساخته شده اند که آب شور دریا ها را به آب شیرین تبدیل خواهند کرد.

 

شیرین سازی آب


انسان ها برای تامین آب مورد نیاز خودشان باید از دستگاه های تصفیه آب استفاده کنند. به این فرآیند «شیرین‌ سازی آب» می گویند. و روز به روز بیشتر از آن در سراسر جهان برای تأمین آب شیرین مورد نیاز مردم استفاده می‌شود.

 

تصفیه آب چیست؟


برای شیرین سازی آب بسیاری از تصفیه خانه های آب ترکیبی از انعقاد، ته نشینی، فیلتراسیون و گندزدایی استفاده می کنند تا آب آشامیدنی سالم و تمیز را برای عموم فراهم کنند. در سراسر جهان، ترکیبی از انعقاد، ته نشینی و فیلتراسیون پرکاربردترین فناوری تصفیه آب است و از اوایل قرن بیستم مورد استفاده قرار گرفته است.

 

انعقاد چیست؟


فرآیند زلال سازی و انعقاد سازی شامل افزودن نمک های آهن یا آلومینیوم، مانند سولفات آلومینیوم، سولفات آهن، کلرید آهن یا پلیمرها به آب است. این مواد شیمیایی منعقد کننده نامیده می شوند و دارای بار مثبت هستند. بار مثبت ماده منعقد کننده بار منفی ذرات محلول و معلق در آب را خنثی می کند.

 

چه اتفاقی برای آب در هنگام تصفیه آب رخ می دهد؟


در یک سیستم تصفیه آب معمولی، فیلتراسیون است که ذرات معلق را از آب حذف می کند و آب را مجبور به عبور از محیط متغیر می کند. سیستم فیلتراسیون شامل فیلترهایی با اندازه های مختلف منافذ است و اغلب از ماسه، شن و زغال چوب تشکیل شده است.

 

چه چیزی در طی فیلتراسیون حذف می شود؟

 

ذراتي كه در طي فيلتراسيون از آب حذف مي شوند به اندازه فيلترهاي مورد استفاده بستگي دارد . فیلتراسیون آهسته شن و ماسه، باکتری ها، تک یاخته ها و ویروس ها را از بین می برد و اساساً آب تمیز تولید می کند، اگرچه همچنان توصیه می شود از یک ضد عفونی کننده به عنوان یک اقدام احتیاطی استفاده کنید.فیلتراسیون سریع شن و ماسه ذرات معلق را حذف می کند، که ممکن است باکتری ها به آن متصل شده باشند.امیدواریم مطالب مفید بوده باشد
 

هم اکنون استعلام قیمت بگیرید

Publish modules to the "offcanvas" position.