زلال ساز تجاری و کاربرد آن

زلال ساز تجاری

زلال ساز تجاری و کاربرد آن

یکی از نیازهای اولیه هر موجود زنده ای آب است. که بدون آن حیات بی معنی خواهد بود. تامین آب سالم و بهداشتی لزوم تصفیه آن را میطلبد. از راه های تامین املاح ضروری بدن انسان آب آشامیدنی است، اگر آب آلوده باشد و یا غلظت املاح در آن متناسب نباشد، بر روی سلامت انسان تاثیر چشمگیری خواهد داشت. عدم کیفیت شیمیایی آب ميتواند باعث بروز بيماريها و عوارضي از جمله پوسيدگي دندانها، بيماريهاي قلبی و عروقی، اختلالات گوارشي، عوارض كليوي و... شود. چرا زلال ساز صنعتی؟ از گذشته تاکنون برای افزایش کیفیت آب راهکارهای گوناگونی به کار رفته است. در حال حاضر یکی از بهترین راه حلها استفاده از زلال ساز تجاری است. به همین خاطر تصفيه منابع آب ميتواند نقش تعيين كنندهاي دركاهش بيماريها و عوارض ناشي از آن داشته باشد. آب شیرینکن صنعتی، با حفظ ظاهر شفاف و زلال آب و عاريکردن آن از هرگونه ذرات جامد، از نظر كيفيت ميكروبي و شيميايي نيز مطلوبیت کافی را فراهم می کند. بالا بودن غلظت جامدات محلول در آب باعث ايجاد شوری در مزه آب شده و تمايل مصرفکنندگان را به مصرف چنين آبهايي كاهش ميدهد؛ به همين دليل، مصرفكنندگان هميشه به دنبال آبهاي شيرين بوده اند. همین امر، ضرورت استفاده از آب شیرین کن صنعتی را افزایش میدهد.

با توجه به توسعه و ورود تكنولوژيهاي نوين در سيستمهاي آب تصفیه شده و آب شیرینکن صنعتی، در اوايل دهه 80 استفاده از دستگاههاي آب شيرين كن با روش اسمز معكوس در بسیاری از شهرهای ایران رواج پیدا کرد. به طوري كه بسیاری از ساكنين شهرهای كشور که به آب سالم مصرفی دسترسی نداشتند با مراجعه به دستگاههاي آب شيرينكن آب آشاميدني مورد نياز خود را خريداري مينمودند. فرآيند اسمز معكوس يكي از فرآيندهاي غشايي جهت نمكزدايي از آب است كه در اين فرآيند با استفاده از غشاهاي مخصوص و با جنسهاي متفاوت و با اعمال فشار مصنوعي بر روي آب شور از طريق پمپ، سبب ميشود كه جهت حركت آب در دو طرف غشا برخلاف مسير اسمز طبيعي باشد. در اسمز طبيعي جهت حركت آب از محيط رقيق به غليظ است، در صورتي كه در اسمز معكوس از محيط غليظ به سمت محيط رقيق ميباشد. نتيجه نهايي اين فرآيند اين است كه آب و املاح از همديگر جدا خواهند شد. از آنجا كه كنترل كيفيت آب آشاميدني از نظر بهداشتي داراي اهميت زيادي بوده و استفاده از دستگاههاي آب شيرين كن روز به روز در حال بیشتر شدن است. لذا شناخت کاربرد زلال ساز تجاری ضرورت بیشتری می یابد.

سیستم های زلال ساز تجاری: کلاریفایرها یا همان سیستم های زلال ساز تجاری، واحدهای تصفیه آبی هستند که، به منظور حذف مواد جامد و املاح اضافی آب به روش ته نشینی عمل می کنند. به طور کلی، از کلاریفایر به سبب حذف ذرات و جامدات معلق در آب، با هدف زلال سازی و افزایش غلظت و شوری زدایی آب استفاده می گردد. ناخالصی های ناشی از فرآیند زلال سازی آب، به صورت لجن و پسماندهایی در کف مخزن کلاریفایر جمع آوری و سپس تخلیه می شوند. کلاریفایر یا دستگاه زلال ساز تجاری، در ابعاد بزرگ برای تصفیه آب شهری، در اندازههای کوچک برای تصفیه آب واحدهای صنعتی و در فرآیندهای شیمیایی و تصفیه فاضلاب کاربرد بسیاری دارد. هدف از تولید کلاریفایر، تصفیه آب و فاضلاب و زلال سازی آنها می باشد که نتیجه نهایی فرآیند زلال سازی در محیط های مختلف قابل استفاده است. موارد کاربرد دستگاه های زلال ساز تجاری، فراوان است، که در زیر به برخی از مهمترین آنها اشاره میکنیم: استفاده در تصفیه خانه آب شهری کاربرد در کارخانجات تولید شکر استفاده در تصفیه های صنعتی تنظیم غلظت مواد معدنی استفاده در پیش تصفیه فاضلاب بهره گیری درصنایع تولید نوشیدنی

هم اکنون استعلام قیمت بگیرید