دریا صنعت آسمان

روش جداسازی ته نشینی

روش جداسازی ته نشینی

روش جداسازی ته نشینی

روش جداسازی ته نشینی

روش جداسازی ته نشینی


روش جداسازی ته نشینی: تمام مواد جامد در کف یک لیوان ته نشین می شوند و در بالا، یک لایه شفاف مایع به دست می آید. ته نشین شدن فرآیندی است که طی آن ناخالصی های موجود در مایع معمولاً آب در کف ظرف حاوی مخلوط می نشیند. این فرآیند مقداری زمان می برد. تصفیه خانه های آب از روش ته نشینی برای فیلتر کردن ذرات از آب ناخالص استفاده می کنند. این فرآیند همچنین می تواند برای جدا کردن دو مایعی که مخلوط نمی شوند، مانند روغن و آب، استفاده شود. وقتی از مخلوط روغن و آب خارج می‌شویم، دو لایه جدا تشکیل می‌شود که ته آن آب و روی آن روغن سبک‌تر است. می‌توانیم با ریختن آن در ظرف دیگری، لایه روغن را از روی آن جدا کنیم، که لایه‌ای آب در پایین باقی می‌ماند.

 

زلال ساز چیست؟


زلال ساز یک مخزن است که به صورت مکانیکی ساخته شده است که برای حذف مواد جامد ناشی از رسوب استفاده می شود.به طور کلی، یک مخزن زلال ساز دارای مکانیزم داخلی است که می تواند به طور مداوم این مواد جامد را حذف کند. در انتهای مخزن می توانید ناخالصی های غلیظی به نام لجن پیدا کنید. ذراتی که در بالای مخزن در مایع شناور می شوند، کف نامیده می شوند.لجن و کف هر دو قابل نظارت هستند.این دستگاه‌ها در اکثر موارد دایره‌ای هستند، اما بسته به جایی که خرید می‌کنید، می‌توانند اشکال و اندازه ‌های دیگری نیز داشته باشند. قبل از عبور مایع از زلال ساز، لخته سازی اتفاق می افتد. این باعث می شود که ذرات به صورت توده هایی با هم جمع شوند و ذرات بزرگتری را تشکیل دهند که پایدارتر می شوند.این فرآیندها می توانند جداسازی را سریع تر انجام دهند. که به نوبه خود باعث بهبود کارایی و صرفه جویی در انرژی می شود. همچنین به ته نشین شدن کلوئیدها کمک می کند. زلال‌ ساز ها دارای ویژگی‌هایی هستند که شامل حذف مواد جامد. که به آرامی حرکت می‌کنند می باشد تا تعلیق مجدد جامدات از قبل ته نشین شدن را کاهش دهند. مایعاتی که شفاف می شوند، ذرات باقی مانده را فیلتر می کنند. آن مایع فیلتر شده سپس وارد فرآیند بعدی می شود.

 

تصفیه آب صنعتی


تصفیه آب صنعتی یا نمک زدایی آب شامل یک فرآیند تصفیه آب است که در آن آب دریا را به آب آشامیدنی برای تامین نیاز آب شیرین تبدیل می کند. روش‌های مختلفی برای به حداقل رساندن سطح شوری آب وجود دارد، اما اسمز معکوس گسترده‌ترین و پیشرفته‌ترین سیستم نمک‌زدایی در جهان است که در بیش از 60 درصد از تأسیسات در سراسر جهان استفاده می ‌شود.

 

فیلتراسیون


یکی دیگر از مواردی که در دستگاه های تصفیه آب صنعتی مورد استفاده قرار میگیرد فیلتر اسیون می باشد. فیلتراسیون فرآیندی است که برای جداسازی جامدات از مایعات یا گازها با استفاده از یک محیط فیلتر استفاده می ‌شود که به سیال اجازه عبور می‌ دهد اما به جامد اجازه عبور نمیدهد. اصطلاح "فیلتراسیون" چه فیلتر مکانیکی، بیولوژیکی یا فیزیکی باشد به کار می رود. محیط فیلتر ممکن است یک فیلتر سطحی باشد، که جامدی است که ذرات جامد را به دام می اندازد، یا فیلتر عمقی، که بستری از مواد است که جامد را به دام می اندازد.

 

هم اکنون استعلام قیمت بگیرید

Publish modules to the "offcanvas" position.