مواد شیمیایی

خرید آنتی اسکالانت آب شیرین کن صنعتی

خرید آنتی اسکالانت آب شیرین کن صنعتی

خرید آنتی اسکالانت برای تزریق به آب شیرین کن صنعتی

در این مقاله به تعریف و بررسی دستگاه تصفیه آب صنعتی و همچنین نکاتی در راستای خرید آنتی اسکالانت پرداختیم؛ همچنین توضیحاتی را نیز در رابطه با مراحل انجام تصفیه صنعتی آب، میزان استفاده و تزریق آنتی اسکالانت در آن، انواع آنتی اسکالانت و... ارائه دادیم. امیدواریم که این مقاله بتواند به سوالات شما در این حوزه پاسخ دهد.


همانطور که میدانید، امروزه بشر با مشکلات بسیاری که ناشی از خشکسالی است دست و پنجه نرم می‌کند و موضوع کمبود آب، از گذشته تا کنون، همواره مورد بحث بوده؛ لذا اهمیت استفاده از آب تصفیه شده، به جای منابع محدود آب شیرین، در امور مختلفی همچون مصارف صنعتی، کشاورزی و...، همواره در حال افزایش است؛ روشی که ما برای رفع مشکل تصفیه آب در حجم صنعتی به شما پیشنهاد می‌کنیم، نیازمند استفاده از دستگاه آب شیرین کن صنعتی است. ما در این راستا، راهنمایی‌ها و توضیحاتی در رابطه با نحوه کار این دستگاه و شیوه خرید آنتی اسکالانت، که از مواد شیمیایی مهم در استفاده از این دستگاه است، به شما عزیزان ارائه دهیم. اما ابتدا به تعاریف اولیه می‌پردازیم.

 

دستگاه تصفیه آب صنعتی چیست؟


در تعریف آب شیرین کن صنعتی و یا همان دستگاه تصفیه آب صنعتی باید گفت که به دستگاهی می‌گویند که برای شیرین سازی و تصفیه آب در مقیاس صنعتی استفاده می‌شود؛


همچنین در مراحل کار این دستگاه، مرحله‌ای مهم با عنوان «اسمز معکوس» وجود دارد که در ادامه مقاله به توصیف مختصری از آن می‌پردازیم.


در حالت کلی، مراحل تصفیه در دستگاه‌های تصفیه آب صنعتی، از این قبیل هستند:

 

  • پیش تصفیه کردن آب که در آن، آب ابتدا قبل از ورود به دستگاه و با استفاده از فیلتر کربنی، یک بار تصفیه می‌شود. انتخاب پمپ‌ فشار بالا در این مرحله صورت می‌گیرد. این پمپ‌ها از عوامل مهم تاثیرگذار بر قیمت
  • دستگاه هستند.
  • عبور آب از فیلترهای اسمز معکوس؛ در این مرحله با استفاده از روشی خاص، که در ادامه مقاله به توضیح آن پرداختیم، به تصفیه یون‌های موجود در آب پرداخته می‌شود.
  • گندزدایی آب؛ آخرین مرحله تصفیه آب در این دستگاه‌ها، بدین طریق است که، دستگاه، آب را از ویروس‌ها و باکتری‌هایی که ممکن است در آن وجود داشته باشند گندزدایی می‌کند.روش کار دستگاه تصفیه آب صنعتی یا سیستم اسمز معکوس (RO)


نام‌های دیگری که برای دستگاه تصفیه آب وجود دارد،عبارتند از «پکیج RO صنعتی» و «سیستم اسمز معکوس» که دلیل این نام گذاری‌ها برای دستگاه‌های آب شیرین کن، این است که، همانطور که از قبل گفته شد، یکی از فرایندهای مهم که در این دستگاه صورت می‌گیرد، فرآیند اسمز معکوس نامیده می‌شود؛ حال در این بخش به تعریف کوتاهی از این فرآیند می‌پردازیم. در تعریف ساده‌ای از این فرآیند باید گفت که در آن، با ایجاد یک فشار اسمزی بر آب‌های شور دریاها، چاه‌ها، قنات‌ها، آب نهرهای زیرزمینی و ... ، تمامی یون‌ها، املاح و مواد معدنی موجود در این آب‌ها، از جمله کلسیم، سدیم و ... ، را با عبور دادن آب از ممبران‌ها، که در اینجا نقش غشا نیمه تراوا را بر عهده دارند، گرفته و آب شیرین را به ما تحویل می‌دهد.آنتی اسکالانت چیست و چه کاربردی در دستگاه تصفیه آب صنعتی دارد؟


مواد شیمیایی مختلفی برای جلوگیری از رسوب گذاری مواد معدنی و یون‌ها، در دستگاه های تصفیه آب، مورد استفاده قرار می‌گیرید؛ که از این بین، ما به شما خرید آنتی اسکالانت را پیشنهاد می‌کنیم.
همانطور که گفته شد، این ماده شیمیایی را برای ممانعت از جمع شدن رسوب در دستگاه و همچنین جلوگیری از پوسته پوسته شدن غشاهای آن، به دستگاه‌های تصفیه صنعتی تزریق می‌کنند.
آنتی اسکالانت‌ها بر اساس آب منطقه‌ای که در آن استفاده می‌شوند و اسیدی یا قلیایی بودن آن آب، انواعی دارند :

 

  • آنتی اسکالانت قلیایی
  • آنتی اسکالانت اسیدی


شما باید برای خرید آنتی اسکالانت، آب منطقه مورد نظر خود را بررسی کرده و متناسب با آن اقدام به خرید کنید؛ زیرا به عنوان مثال، خرید آنتی اسکالانت قلیایی برای منطقه‌ای که آب آن از نوع اسیدی است کاربرد مطلوبی نخواهد داشت.

 

نسبت آنتی اسکالانت مورد استفاده در دستگاه چقدر است؟


در استفاده از آنتی اسکالانت باید به این موضوع توجه داشت که در صورتی که میزان آنتی اسکالانتی که به دستگاه تزریق می‌شود، از حدی خاص بیشتر باشد، آنتی اسکالانت بر سطح غشا رسوب می‌کند و در صورتی که کمتر از آن باشد، رسوب مواد معدنی را از بین نمی‌برد!


حال ممکن است که این سوال برای شما پیش بیاید که «چگونه به اندازه مورد نظر دست یابیم و از آن مطلع شویم؟»
در پاسخ به این سوال باید گفت که برای دسترسی به این میزان باید موارد مختلفی را مورد بررسی قرار دهیم؛ از جمله این پارامترها می‌توان به دمای آب، نوع ممبرین دستگاه، میزان دبی آب و... اشاره نمود.در این مقاله به تعریف و بررسی دستگاه تصفیه آب صنعتی و همچنین نکاتی در راستای خرید آنتی اسکالانت پرداختیم؛ همچنین توضیحاتی را نیز در رابطه با مراحل انجام تصفیه صنعتی آب، میزان استفاده و تزریق آنتی اسکالانت در آن، انواع آنتی اسکالانت و... ارائه دادیم. امیدواریم که این مقاله توانسته باشد به سوالات شما در این حوزه پاسخ دهد.

هم اکنون استعلام قیمت بگیرید

Publish modules to the "offcanvas" position.