مواد شیمیایی

مواد بازدارنده رسوب در آب شیرین کن صنعتی

مواد بازدارنده رسوب در آب شیرین کن صنعتی

مواد بازدارنده رسوب در آب شیرین کن صنعتی

مواد بازدارنده رسوب در آب شیرین کن صنعتی

استفاده از آب بدون مواد معدنی در صنعت لازمه انجام فرآیندهای دقیق برای تولید مواد و جلوگیری از رسوب مواد معدنی در تجهیزات و لوازم مورد استفاده در آن صنعت است ولی با توجه به کمبود آب شیرین و بدون املاح، این امر مشکل به نظر می رسد، در این راستا مهندسین متخصص دستگاه هایی را تولید و به بازار عرضه کرده اند که با استفاده از آنها، آب های شور که سرشار از مواد معدنی رسوب شونده هستند، در سریعترین زمان ممکن به آب شیرین تبدیل می شوند. دستگاه آب شیرین کن صنعتی معروف به اسمز معکوس، یکی از پرکاربردترین دستگاه ها به ویژه در صنایع تولید مواد خوراکی می باشد که قابلیت استفاده برای آب های صنعتی و خانگی را دارد.

 

عملکرد دستگاه آب شیرین کن صنعتی

 

با توجه به اینکه مواد معدنی موجود در آب باعث گرفتگی ممبران های دستگاه آب شیرین کن می شود و این امر در کاهش دبی آب ورودی برای انجام فرآیندهای لازم موثر است، بنابراین باید از روش های مختلفی برای حذف رسوب آب استفاده نمود. دستگاه های آب شیرین کن صنعتی بر اساس استفاده از مواد بازدارنده رسوب طراحی شده اند، این مواد که آنتی اسکالانت نام دارند، با استفاده از سه عملکرد مانع از ایجاد رسوب می شوند، این سه واکنش عبارتند از:

⦁ از غلظت های کم آستانه جلوگیری می کند به این صورت که برخی از نمک های حل شده در آب را در حد فوق اشباع نگه می دارد که با این عمل مانع از رسوب نمک های موجود در آب بر روی تجهیزات می شود.

⦁ در یک روش دیگر آنتی اسکالانت به تصحیح کریستال های آب کمک می کند، در این مرحله ماده ضد رسوب مانع از ایجاد تعادل الکترونیکی ذرات کریستال و حجیم شدن آنها شده که کریستال های ایجاد کننده رسوب حذف می شوند.

⦁ پراکندگی یکی دیگر از واکنش های مهمی است که ذرات کریستالی را از هم باز کرده و مانع از رسوب آنها می شود.

 

ویژگی های آنتی اسکالانت ها

استفاده از این مواد ضد رسوب در سیستم های جداسازی غشایی ضروری است و باید به صورت مرغوب تهیه شوند، تا بهترین عملکرد را داشته باشند، از جمله ویژگی های لازم برای آنتی اسکالانت ها می توان به موارد زیر اشاره داشت:

⦁ بازدهی بالا در جهت رسوب زدایی از آب

⦁ سازگار بودن با ممبران های استفاده شده در دستگاه آب شیرین کن صنعتی

⦁ قابلیت برهم کنش بالا با واکنش های شیمیایی آب، جهت تصفیه آب موارد استفاده از آب شیرین کن صنعتی این دستگاه ها در صنایع مختلفی قابل استفاده هستند که عبارتند از:

⦁ صنعت های تهیه مواد خوراکی

⦁ استفاده در صنعت های تجاری

⦁ استفاده از آب شیرین کن کشاورزی، برای آبیاری محصولات مختلف

⦁ استفاده از آب شیرین کن ها برای سبک سازی آب های سنگین

⦁ بکارگیری آب شیرین کن ها برای تبدیل آب های شور به شیرین

⦁ استفاده از این دستگاه ها برای سیستم های دیالیز در بیمارستان ها

⦁ بکارگیری این دستگاه ها در سیستم های تصفیه فاضلاب

آب شیرین کن صنعتی و دستگاه های تصفیه آب یکی از ارکان مهم صنایع مختلف تولیدی هستند که در حاشیه شهرها احداث شده اند، زیرا آبی که در این مناطق وجود دارد، به طور معمول ناخالص است و قبل از ورود به تجهیزات باید خالص سازی آن انجام شود تا هم فرآیند تولید به درستی انجام شده و هم کریستال های موجود در آب، بر روی تجهیزات، رسوب ایجاد نکنند. بهترین ماده ای که قابلیت بالایی در حذف رسوبات دارد، آنتی اسکالانت ها هستند که استفاده از آنها دارای سازگاری بالایی با ممبران های تعبیه شده در آب شیرین کن های صنعتی می باشد.

شرکت دریا صنعت یکی از شرکت های معتبر در تهیه و عرضه آب شیرین کن های صنعتی و آنتی اسکالانت مرغوب برای استفاده در این دستگاه ها، شرکت دریا صنعت است. این شرکت دارای سابقه طولانی در این زمینه می باشد و باکیفیت ترین دستگاه ها و مواد ضد رسوب را با قیمتی مناسب به مشتریان عرضه می کند. افراد می توانند برای

آگاهی از قیمت ها و جزئیات این دستگاه ها به سایت مراجعه نموده و اقلام مورد نیاز خود را ثبت سفارش نمایند. کارشناسان فروش این شرکت به صورت تمام وقت آنلاین بوده و پاسخگوی سوالات مشتریان هستند. همچنین شماره های ثبت شده نیز برای برقراری ارتباط با کارشناسان فروش می باشند.

هم اکنون استعلام قیمت بگیرید

Publish modules to the "offcanvas" position.