اولترافیلتراسیون

اولترافیلتراسیون چیست؟

اولترافیلتراسیون چیست؟

اولترافیلتراسیون چیست؟

سلامت انسان بیشتر از غذایی که می خورد وابسته به آب مصرفی آن است. زیرا سلامت غذا هم از سلامت آب مصرفی و شستشو نشات میگیرد. به همین دلیل انتخاب آب تصفیه شده به عنوان آب مصرفی بسیار می تواند در سلامت انسان مفید و موثر باشد. پس انتخاب بهترین روش تصفیه آب مصرفی مهم است.

مقدمه: همانطور که مستحضرید بیش از 70 درصد .وزن بدن انسان را آب تشکیل میدهد. و بسیار مهم است که در طول زندگی ، انسان چه نوع آبی را مصرف کند. زیرا که در صورت مصرف آب نامناسب علاوه بر ابتلا به بیماری های حاد مستعد بسیاری از بیماری های مزمن کلیوی و  کبدی نیز خواهد شد. استفاده از آب تصفیه شده می تواند بسیاری از این مشکلات را مرتفع سازد. البته این مورد  هم بسیار وابسته است به روشی که آب تصفیه می شود. 

اهمیت آب تصفیه شده و تصفیه آب: با افزایش آگاهی مردم نسبت به بهداشت آب و اهمیت دادن به نوع آب مصرفی روش ها و دستگاه های خانگی برای این منظور تعبیه و ساخته شد که در سال های اخیر این روش ها بسیار مورد اقبال مردم قرار گرفته است. یکی از راه هایی که در سال های اخیر بسیار جا افتاده و تقریبا در تمام خان های از آن استفاده می شود روش  اولترافیلتراسیون می باشد. که در این روش از اولترا فیلتر برای تصفیه آب استفاده می شود. 

اولترافیلتراسیون چیست؟ و مکانیسم عمل آن در ایجاد آب تصفیه شده به چه صورت می باشد؟ اولترافیلتراسیون یا UF  دارای مکانیسم عملی شبیه به اسمز معکوس است که در این حالت آب با استفاده از فشار هیدرواستاتیک از  میان اولترا فیلتر که یک فیلتر نیمه نفوذپذیر است عبور داده می شود. معمولا اندازه این فیلترها برابر 103 – 106 دالتون  می باشد. این روش تقریبا مشابه آب شیرین کن های صنعتی ولی در سایز و اندازه کوچکتر و خانگی می باشد.

آب تصفیه شده در روش اولترافیلتراسیون نسبت به سایر آب ها چه ویژگی هایی دارد؟ ⦁ در این روش به هیچ وجه از مواد شیمیایی در تصفیه آب استفاده نمی شود و این تصفیه بیشتر بر پایه اندازه مواد موجود در آب می باشد. در این روش به هیچ وجه از  منعقد کننده ها ، لخته کننده ها ، ضد عفونی کننده ها ، تنظیم کننده های  pH استفاده نمی شود. که هر یک از این موارد عوارض جانبی خاص خود را برای بدن انسان دارند. ⦁ بار میکروبی در آب تصفیه شده در این روش بسیار مناسب می باشد و همچنین این آب از لحاظ ذرات معلق مضر در آب هم در وضعیت مناسبی قرار می گیرد. و تمام این ویژگی ها بدون استفاده از مواد شیمیایی ایجاد می شود که بسیار ایده آل است. ⦁ تمام تجهیزات این دستگاه در مدل خانگی فضای بسیار کمی را اشغال می کند و برای افرادی که نگران به هم خوردن دکوراسیون آشپزخانه و خانه خود هستند جای هیچ نگرانی نیست. ⦁ روش استفاده بسیار ساده که بیشتر این مکانیسم خود به خود انجام می شود و نیاز به آموزش و عمل خاصی توسط  افراد برای ایجاد آب تصفیه شده نمی باشد.  ⦁ این روش به علت اینکه از مواد شیمیایی استفاده نمی کند بسیار با محیط زیست هماهنگ بوده و هیچگونه آلودگی و ضرری برای محیط زیست و سلامت انسان ندارد. 

آب تصفیه شده به روش اولترافیلتراسیون عاری از چه آلودگی هایی خواهد شد؟ ⦁ این آب عاری از هرگونه سموم باکتریایی و اندوتوکسین ها خواهد بود که با توجه به اینکه اصلا از مواد شیمیایی استفاده نمی شود این پاکسازی بسیار عالی می باشد. ⦁ ذرات پلاستیکی در چه سایز و اندازه ای از آب تصفیه شده با این روش پاک خواهد شد.  ⦁ این آب از انواع پروتئین ها تمیز خواهد شد که این پروتئین ها می توانند با هر منشائی بوده و قابلیت به خطر انداختن سلامت انسان را داشته باشند. ⦁ این آب همچنین عاری از سیلیس خواهد بود که در صورت عدم پاکسازی یک از مهمترین عوامل ایجاد سنگ کلیه و مشکلات کلیوی در انسان می باشد.  ⦁ همچنین این فیلترها توانایی پاکسازی آب از انواع باکتری ها  و ویروس ها  و کاهش بار میکروبی را نیز خواهند داشت. 

نتیجه گیری: روش اولترافیلتراسیون یکی از مطمئن ترین روش های ایجاد آب تصفیه شده خانگی می باشد. به شرط آنکه فیلتر استفاده شده در این دستگاه واقعا ویژگی های مذکور را داشته باشد. در غیر این صورت خود این فیلتر های غیر استاندارد می توانند منبعی برای آلودگی و خطری برای سلامتی انسان باشند. به همین خاطر باید در هنگام خرید این تجهیزات و دستگاه دقت لازم به عمل آید و خرید از مراکز خرید معتبر با برند شناخته شده صورت پذیرد تا فرد متضرر نشود.

هم اکنون استعلام قیمت بگیرید

Publish modules to the "offcanvas" position.