دستگاه تصفیه آب خانگی

دستگاه تصفیه آب خانگی

اهمیت دستگاه‌های تصفیه آب خانگی در منازل

شاید قبلا استفاده از دستگاه تصفیه آب خانگی در منازل را به عنوان یک وسیله لوکس به شمار می‌آوردند ولی در حال حاضر وجود آن در خانه‌ها تقریبا ضروری است. مهم نیست که چقدر آب شیر یا چاه شما خوب به نظر برسد، بی‌شک در آن مقداری آلاینده وجود دارد. برخی از اینها ساخته دست بشر هستند، در حالی که برخی دیگر از محیط طبیعی هستند. رودخانه‌ها و دریاچه‌ها اغلب از بهترین منابع طبیعی آب هستند، اما هنوز هم توسط پساب‌ها، باران‌های اسیدی و رواناب‌های طوفانی آلوده می‌شوند.

بزرگترین دلیل خرید دستگاه تصفیه آب خانگی حمایت و پشتیبانی از سلامت و رفاه خانواده می‌باشد. این دستگاه در کل میزان کلر، مواد معدنی و مواد مصنوعی را که در آب یافت می‌شوند را غربال می‌کند. کلر جهت گندزدایی آب به صورت کنترل شده به منابع آب اضافه می‌شود، اما در مواردی ممکن است مقادیر بیشتر از حد نیاز به آب اضافه شود. علاوه بر این حتی سطح بی‌خطر کلر نیز می‌تواند واکنش‌های ناخوشایندی داشته باشد، به عنوان مثال خشک شدن پوست یکی از شایع‌ترین عوارض آن است. دستگاه تصفیه آب خانگی مناسب باعث می‌شود که کلر هنگام نوشیدن، شستشو و تنفس کاهش یابد؛ و کلر کمتری در سینک ظرفشویی‌ها و دوش پخش می‌شود. این باعث می‌شود پوست، مو و افراد در صورت داشتن آلرژی به کلر محافظت شود. این دستگاه ها معمولا در خانه‌های شخصی، هتل‌ها و استراحتگاه‌های کوچک و متوسط، صنایع آبزی پروری و نهادهای دولتی استفاده می‌شود.

دستگاه تصفیه آب خانگی قبل از ورود آب به شیرهای اصلی برای مصرف یا استفاده از خطی از فیلتر پیشرانه در مراحل مختلفی آب را پالایش و تصفیه می‌کند. این دستگاه‌ها می‌توانند بیش از ۳۰ آلاینده خطرناک را از منبع آب خانه شما خارج کنند. دستگاه‌های تصفیه با قرار گرفتن در منبع آب خانه با فیلترهای منفردی که بر روی شیرهای آب وصل می‌شوند، متفاوت هستند. در واقع دستگاه تصفیه قبل از رسیدن آب به شیرها بر روی منبع آب یا شاه‌لوله اصلی نصب می‌شود؛ و این شرایط باعث می‌شود که توزیع آب فیلتر شده به شیرهای ظرف‌شویی آشپزخانه، شیرهای حمام، سر دوش، ماشین لباسشویی و غیره فراهم شود. معمولاً نصب و جایگزینی قطعات تصفیه آب خانگی به سادگی انجام می‌شود و مهم‌ترین قطعه به کار رفته در این دستگاه‌ها جهت تصفیه آب، فیلتر جداسازی مواد از آب می‌باشد که عملکرد دستگاه به طور کلی به نحوه کار آن مرتبط است. همچنین توصیه می‌شود در صورتی که قصد خرید دستگاه‌های تصفیه و فیلتر آب را دارید، حتماً از نوع ممبران آن استفاده کنید چرا که دارای بالاترین کیفیت و عمر بالایی دارند.

انواع دستگاه تصفیه آب خانگی و قیمت آن‌ها

یک دستگاه تصفیه آب خانگی کامل چیزی نیست که شما بخواهید آن را با قیمت بسیار پایینی بخرید. البته شما باید این وسیله را متناسب با نیاز خود خریداری کنید ولی در کل مدل‌های ارزان‌تر ممکن است آلودگی‌های ذرات بزرگ را فیلتر کنند. این بدان معنی است که فیلتر شما قادر به فیلتر کردن مواد شیمیایی نیست، فقط زنگ زدگی و رسوبات را از آب جدا می‌کند. این آب ممکن است با چشم غیر مسلح شفاف به نظر برسد، اما همچنان حاوی کلر و احتمالاً سموم کشنده است. اگر اطمینان دارید که آب خانگی شما از نظر سموم شیمیایی آلودگی کمتری دارد مدل‌های ارزانتر نیز می‌توانند مشکلات شما را حل کند.

از طرف دیگر بعضی مواقع آب مورد استفاده شما علاوه بر مواد شیمیایی دارای نمک بالایی است که در این مواقع شما باید اقدام به خرید دستگاه آب شیرین کن با فیلتر اسمز معکوس کنید. هر چند قیمت این دستگاه بالاتر است ولی به خوبی می‌تواند تمام مواد معدنی، شیمیایی و نمک موجود در آب را خارج کند. همچنین طعم و مزه آب را بهبود می‌بخشد و آبی که از مواد معدنی سلب شده است، مشخصات طعم ظرفی را که در آن قرار دارد به خود می‌گیرد. همچنین، سیستم‌های اسمز معکوس می‌توانند ۵۰ گالن آب فیلتر شده در روز تولید کنند، در حالی که یک فیلتر تصفیه آب معمولی در کل می‌تواند ۱۸ گالن آب را تولید کند. به همین دلیل، بسیاری از مالکان خانه‌ها به سیستم‌های تصفیه آب کامل یا دستگاه آب شیرین کن روی آورده اند.

هم اکنون استعلام قیمت بگیرید