دریا صنعت آسمان

دیونایزر و تولید آب بدون یون

دیونایزر و تولید آب بدون یون

دیونایزر و تولید آب بدون یون

دیونایزر و تولید آب بدون یون


دستگاه دیونایزر اصطلاحا به دستگاهی گفته می شود که آب از طریق عبور از داخل آن دیونیزه می گردد. بنابر بر تحقیقات انجام شده آب دیونیزه به آبی می گویند که فاقد یون است. همان طور که می دانید یون ها می توانند مثبت یا منفی باشند، در صورت مثبت بودن کاتیون و در غیر این صورت آنیون هستند. در واقع شما با استفاده از دستگاه دیونایزر یون های آب را جدا می کنید و این امر باعث می شود تا آب خالص و تمیزی داشته باشید.

 

این دستگاه ها از طریق فرآیند تبادل یون ها، کاتیون ها و آنیون ها را حذف می کنند. در این فرایند کاتیون های مثبت با یون هیدروژن و آنیون های منفی با یون هیدروکسید ترکیب می گردند تا آب خالص تولید شود.


اهمیت استفاده از دستگاه دیونایزر


همه ی افراد و صنایع نیاز به آب مقطر و با کیفیت دارند. مراکز آزمایشگاهی، دارویی و بهداشتی از جمله مراکزی هستند که برای انجام کارهای خود نیاز به آب مقطر و آب بدون یون دارند. استفاده از این دستگاه ها موجب شده است تا هزینه های مربوط به تولید آب خالص کاهش یابد و همیشه به آب دسترسی داشته باشند.


علاوه براین تعداد زیادی از آزمایشگاه های طبی و صنعتی برای افزایش دقت کار خود دستگاه دیونایزر را خریداری و استفاده می کنند. همچنین این آب در جهت خنک سازی تجهیزات در کارخانه ها، آب کاری فلزات و روان سازی اتصالات مورد استفاده قرار می گیرد. دلیل این امر رسوب کم این آب و جلوگیری از هزینه های بالای شستشو و از کار نیفتادن تجهیزات است.


آب مقطر در ساخت و تولید محصولات آرایشی و بهداشتی، انواع شوینده ها، مواد غذایی و رنگ ها استفاده می شود. دستگاه دیونایزر در بخش تولید محصولات دارویی و پزشکی نیز بسیار اهمیت دارند.


مکانیزم دستگاه آب دیونیزه


دستگاه های دیونایزر طی پنج مرحله ی اسمز معکوس، تبادل یونی، استریلیزاسیون و فیلتراسیون نهایی آب مقطر را تولید می کنند. فاکتورهای زیادی بر عملکرد رزین های دستگاه دیونایزر نقش دارند. بنابراین لازم است به طور روزانه پارامترهایی همچون ظرفیت رزین مصرفی، نوع رزین مصرفی، ترتیب چیدمان ستون های دستگاه، میزان احیا کننده ی مصرفی موجود در رزین ها و غلظت یون های موجود در آب را بررسی کنید.


مزایای خرید دستگاه دیونایزر


این دستگاه ها مزایای زیادی دارند و خرید آن را همواره به شما پیشنهاد می دهیم. مصرف کم انرژی برق، قیمت ارزان، عدم تولید پساب، تولید آبی با درجه ی خلوص بالا و طول عمر بالای فیلترها از جمله مهم ترین مزایای استفاده از دستگاه های دیونایزر هستند.

 

علاوه براین کاربری آسانی برای استفاده در آزمایشگاه ها را دارد، مقدار کمتری آب به هدر می رود، نگه داری از آن هزینه ی زیادی ندارد، دارای نمایشگر عملکرد است، دارای سیستم شستشوی اتوماتیک فیلترها می باشد، در صورت قطعی آب و برق هوشمندانه عمل می کند و دارای سیستم حفاظتی ویژه ای است. قیمت این دستگاه ها به فاکتورهایی مانند ظرفیت آبدهی و کیفیت قطعات به کار رفته در آن ها بستگی دارد.

 

هم اکنون استعلام قیمت بگیرید

Publish modules to the "offcanvas" position.