دریا صنعت آسمان

دستگاه تولید آب مقطر یا دیونایزر

دستگاه تولید آب مقطر یا دیونایزر

دستگاه تولید آب مقطر یا دیونایزر

دستگاه تولید آب مقطر یا دیونایزر برای تولید آب خالص

آب مقطر در صنایع مختلفی از جمله صنایع پزشکی، صنایع آرایشی و بهداشتی، داروسازی، صنایع آبکاری و ... استفاده می شود. این صنایع به دلیل مصرف زیاد و اهمیت تامین به موقع و البته برای مقرون به صرفه بودن فرایند تولید، نیاز به دستگاه های تولید آب مقطر دارند تا آب خالص مصرفی خود را تامین نمایند. شرکت دریا صنعت انواع دستگاه های صنعتی تولید آب مقطر یا دیونایزر صنعتی را تولید و به مشتریان خود با عرضه می نماید.


دستگاه تولید آب مقطر یا دیونایزر برای تولید آب خالص


دستگاه تولید آب مقطر از جمله دستگاه های پر کاربرد در انواع مراکز و صنایع است. این دستگاه که دی یونایزر نامیده می شود، آب خالص و فوق خالص مصرفی واحد های مختلف صنایع ، آزمایشگاه ها و واحد های تولیدی مختلف را تامین می نماید. مصرف آب مقطر در صنایع مختلف برای تولید محصول طبق استانداردها، افزایش کیفیت نهایی محصول، افزایش طول عمر ماشین آلات و تجهیزات ضروری است. هر چند امکان تهیه آب خالص از کارخانه تولید آب مقطر میسر است اما بسیاری از صنایع به دلیل نیاز به حجم بالایی از آب خالص، استفاده از دستگاه های صنعتی تولید آب مقطر را ترجیح می دهند. همچنین داشتن دستگاه صنعتی برای تولید آب مقطر در یک صنعت می تواند در افزایش سرعت و حجم تولید و البته کاهش هزینه های تولید نقش زیادی داشته باشد. دستگاه های دیونایزر یا تولید کننده آب مقطر از جمله محصولات شرکت دریا صنعت می باشد که با کارایی و کیفیت بالایی تولید و عرضه می شود.

 

نحوه کار دستگاه تولید آب مقطر


آب را می توان از مهم ترین مواد صنعتی نیز دانست. بسیاری از صنایع از جمله کشاورزی، مرغداری، کارخانجات صنایع غذایی، نیروگاه ها، کارخانه های فولاد، صنایع پزشکی، داروسازی، سرم سازی، صنایع آرایشی و بهداشتی همه به آب برای تولید محصول نیاز دارند. آب از منابع مختلفی تامین می شود و معمولا برای آشامیدن یا مصارف صنعتی نیاز به تصفیه دارد. البته سطح خلوص لازم برای آب مصرفی در صنایع مختلف متفاوت است. تصفیه آب در صنایع توسط دستگاه های تصفیه صنعتی انجام می شود. دستگاه های صنعتی در دو گروه آب شیرین کن و تولید کننده آب مقطر دسته بندی می شوند. دستگاه های آب شیرین کن صنعتی از اسمز معکوس برای شیرین کردن آب، حذف آلودگی ها و املاح اضافی استفاده می کنند. آب شیرین در صنایع همچون کشاورزی، مرغداری، گلخانه ها و .. مورد نیاز است.

 

در مقابل برخی صنایع به خلوص بالاتری از آب نیاز دارند که آب مقطر یا آب خالص نامیده می شود. دستگاه های تولید آب مقطر تمامی یون های آب را حذف نموده و آب خالص را تامین می نمایند. در یک دستگاه تولید آب مقطر دو ستون کاتیونی و آنیونی وجود دارد که یون های اضافی به سمت این ستون ها کشیده می شوند. با مبادله یونی که میان یون های آب و ستون ها انجام می شود کاتیون ها و آنیون ها اضافی موجود در آب با H+ و - OH جایگزین می شوند و آب خالص تولید می شود. بر حسب نیاز صنعت ممکن است تولید آب مقطر شامل مراحل مختلف باشد. برای مثال برای زرودن انواع ویروس ها و باکتری ها، لازم است تا پس از زدودن یون ها توسط ستون های کاتیونی و آنیونی، از اشعه فوق بنفش نیز برای از بین بردن ویروس ها و باکتری ها استفاده شود. با دستگاه های تولید آب مقطر، تولید آب با خلوص بالای 99 درصد میسر است.

 

موارد استفاده از دستگاه های صنعتی تولید آب مقطر یا دیونایزرهای صنعتی


آزمایشگاه ها، کارخانجات و واحد های صنعتی متعددی از آب مقطر استفاده می نمایند. نمونه ای از صنایع که نیاز به دستگاه های صنعتی تولید آب مقطر دارند، عبارتند از :

 

  • کارخانه های تولید آب مقطر و آب مقطر سازی
  • سرم سازی
  • صنایع پزشکی
  • صنایع دارویی و تولید کنندگان فراورده های بیولوژیک
  • صنایع آرایشی و بهداشتی
  • صنایع آبکاری
  • کارخانجات رنگسازی و تولید مواد شیمیایی
  • صنایع غذایی


نکات مهم در خرید دستگاه صنعتی تولید آب مقطر


دستگاه تولید آب مقطر را حتما متناسب با نیاز صنعت خود انتخاب و خریداری نمایید. دستگاه باید متناسب با آنالیز آب مصرفی و حجم مصرف شما انتخاب شود. لازم است به این نکته توجه کنید که امکان نگهداری آب مقطر تولید شده برای مدت زمان طولانی وجود ندارد چرا که آب مقطر تمایل زیادی به جذب آلودگی و دی اکسید کربن دارد. همچنین بر اساس فرایند جاری صنعت مورد نظر شما، ممکن است مجهز بودن دستگاه به PH متر، هدایت سنج الکتریکی و ... نیز ضروری باشد. در انتخاب دستگاه دقت کنید تا ستون ها حتما از جنس مرغوب باشند تا طول عمر دستگاه مناسب بوده و هزینه اضافی به شما تحمیل نشود. استنلس استیل ضد اسید یا کامپوزیت های مقاوم در برابر خوردگی بهترین انتخاب ها هستند. جنس لوله ها و مخازن نیز باید مرغوب و قابل تعمیر باشد.

 

شرکت دریا صنعت انواع دستگاه های دیونایزر صنعتی را با انواع قابلیت ها و امکانات تولید و به مشتریان عزیز عرضه می نماید. دستگاه های تولیدی این شرکت با بهترین کارایی و از مرغوب ترین مواد ساخته می شوند.
کارشناسان شرکت دریا صنعت، شما را در انتخاب صحیح دستگاه راهنمایی می نمایند. همچنین مهندسان خبره و با تجربه این شرکت آماده هستند تا بر اساس نیازهای واحد شما، دستگاه های سفارشی و اختصاصی را نیز طراحی نموده و در اختیار شما قرار دهند.

هم اکنون استعلام قیمت بگیرید

Publish modules to the "offcanvas" position.