دریا صنعت آسمان

مقدار مصرف آنتی اسکالانت چقدر است

مقدار مصرف آنتی اسکالانت چقدر است

مقدار مصرف آنتی اسکالانت چقدر است

مقدار مصرف آنتی اسکالانت چقدر است؟

آنتی اسکالانت چیست؟


سیستم ‌های RO جریان ‌های آب غلیظ، نمکی ایجاد می‌کند که می‌تواند رسوب ایجاد کند. آنتی اسکالانت به جلوگیری از ایجاد رسوب کمک میکند اما مقدار مصرف آنتی اسکالانت، دوز مشخصی دارد. آنتی اسکالانت ها کاربرد بسیاری دارند و به طور موثر در طیف وسیعی از منابع آب از جمله آب شور و آب دریا استفاده می شوند.


آنتی اسکالانت یک ماده شیمیایی است که در پیش تصفیه، به آب ورودی غشای RO اضافه می شود. خاصیت مهم و اصلی آنتی اسکالانت جلوگیری از مسدود شدن منافذ غشا به دنبال پوسته پوسته شدن غشا ی RO و تجمع ذرات روی آن است.


یک ترکیب آنتی اسکالانت، شامل پلی [دی سدیم 3-(N,N-دی‌آلی‌آمینو)پروپان فسفونات] است. آنتی اسکالانت های رایج عبارتند از کربنات کلسیم، سولفات کلسیم، سولفات باریم، سولفات استرانسیوم، فلوراید کلسیم، آهن، مواد کلوئیدی، سیلیس و سایر آلاینده های آلی.

 

ویژگی ها و مزایا

 

  1. کنترل موثر آنتی اسکالانت در فلس ها از جمله سیلیس، کربنات کلسیم، سولفات کلسیم، سولفات باریم و
  2. سولفات استرانسیم
  3. سازگاری آنتی اسکالانت با غشاهای اسمز معکوس (RO) و نانو فیلتراسیون (NF)
  4. هزینه ‌های عملیاتی کمتر
  5. دارای چندین تاییدیه نظارتی جهانی
  6. آنتی اسکالانت فاقد فسفر است
  7. آنتی اسکالانت در محدوده وسیعی از pH موثر است


مقدار مصرف آنتی اسکالانت


محدوده مقدار مصرف آنتی اسکالانت بین 0.5 تا 4 میلی گرم در لیتر است. برای تعیین میزان دوز مناسب برای سیستم خود، توصیه می شود از نرم افزار شبیه سازی Argo Analyzer استفاده کنید. بسیاری از سایت ها هستند که به صورت آنلاین مقدار مصرف آنتی اسکالانت را محاسبه می کنند.


آنالایزر آرگو برای ارائه راهنمایی در مورد بهترین انتخاب مواد شیمیایی ضد رسوب برای کارخانه های RO طراحی شده است و دوز کاربردی مناسب را بر اساس موارد شیمیایی موجود در آب و طراحی سیستم شما ارائه می دهد.


pH آنتی اسکالانت مصرفی Flocon® 260 (F-260) و PermaTreat® 191 (PC-191) در فرآیند RO، بین 4.8 تا 6.5 است.


توصیه می شود که غلظت آنتی اسکالانت در مخزن رقیق سازی بالای 10 درصد باشد. از RO permeate برای رقیق سازی آنتی اسکالانت استفاده شود. همچنین مخزن رقیق سازی باید هر 30-60 روز یکبار تخلیه، تمیز و شستشو شود.

 

چگونه آنتی اسکالانت را انتخاب می کنند؟


به عنوان مثال، اگر پتانسیل تشکیل کربنات کلسیم و سولفات کلسیم وجود داشته باشد، یک آنتی اسکالانت که بتواند هر دوی این مقیاس ها را کنترل کند انتخاب می شود. از سوی دیگر، اگر پتانسیل تشکیل فسفات کلسیم وجود داشته باشد، یک آنتی اسکالانت قوی تر مورد نیاز است.


چگونه از توپ های آنتی اسکالانت استفاده می شود؟


توپ های آنتی اسکالانت به عنوان مرحله دوم تصفیه آب برای تبدیل آب سخت به آب نرم استفاده می شود. این توپ ها، از اجزای سیستم غشایی RO شما، در برابر پوسته پوسته شدن، بوی بد و آلودگی محافظت می کند. غشای Ro یک جزء اصلی است و استفاده از آنتی‌ اسکالانت‌ های موثر، محافظت کافی را برای مدت زمان طولانی، فراهم می کند.


آیا آنتی اسکالانت خطرناک است؟


این ماده ی شیمیایی، طبق استاندارد ارتباطات خطر OSHA (HazCom 2012) خطرناک در نظر گرفته نمی شود.

 

هم اکنون استعلام قیمت بگیرید

Publish modules to the "offcanvas" position.