دریا صنعت آسمان

ساخت سختی گیر چگونه است ؟

ساخت سختی گیر چگونه است ؟

ساخت سختی گیر چگونه است ؟

ساخت سختی گیر

کاربرد و ساخت سختی گیر آب برای استفاده در حوزه های مختلف صنعتی

 

آب دارای املاح و مواد معدنی مختلف است که در بعضی از مواقع این غلظت افزایش پیدا می کند. در چنین شرایطی برای کاهش سختی آب از دستگاه های مخصوص تصفیه آب استفاده می شود. از بین بردن سختی و غلظت آب برای اهداف مختلفی است و فقط محدود به آشامیدن و مصرف خانگی نیست. در بسیاری از حوزه های صنعتی اقدام به از بین بردن سختی آب برای انجام فعالیت های خود می کنند.


اطلاعات کلی در مورد کارکرد و ساخت سختی گیر آب


برای از بین بردن میزان سختی و غلظت آب در حجم های بالا از دستگاه های خاصی تحت عنوان سختی گیر استفاده می شود. این دستگاه ها در انواع مختلف طراحی و ساخته می شوند. هر کدام از دستگاه های سختی گیر آب دارای ویژگی ها و کارایی مخصوص به خود هستند. این دستگاه ها متناسب با نیاز کاربران در شرایط مختلف طراحی و ساخته می شوند. یکی از نمونه دستگاه هایی که برای از بین بردن سختی آب استفاده می شود، انواع نمونه های رزینی هستند.


در ساخت سختی گیر آب رزین، معمولا از یک مخزن آهنی یا فایبرگلاس برای عبور آب استفاده می شود. یک مخزن جداگانه نیز برای نگهداری آب تصفیه شده به کار می رود. مخزن فایبرگلاس متصل به محل ورود آب است و سپس آب تصفیه شده توسط یک لوله به مخزن اصلی و محل خروج آب هدایت می‌شود. در این دستگاه‌ها به کمک یون‌های مثبت و منفی آب اقدام به از بین بردن غلظت مواد معدنی موجود در آب و گرفتن سختی آنها می‌کنند.


حجم و ظرفیت دستگاههای صنعتی مختلف برای گرفتن سختی آب

 

کار گرفتن سختی آب امروزه به صورت کاملا حرفه ای و توسط دستگاه و تجهیزات پیشرفته صورت می گیرد. به گرفتن سختی آب، شیرین سازی آب نیز گفته می شود. بسیاری از دستگاههای مربوط به این کار، تحت عنوان تجهیزات شیرین سازی آب نیز شناخته می شوند.


نیاز بسیاری از حوزه های صنعتی مثل چرم سازی، صنایع غذایی، رنگرزی و..به آب شیرین باعث ساخت سختی گیر آب در حجم های مختلف شده است. این دستگاه ها دارای حجم و ظرفیت های مختلف در قسمت مخزن های خود هستند. هر کدام از مراکز و کارخانه های تولیدی متناسب با نیاز و حجم تولید خود از دستگاه‌های مختلف با ظرفیت‌های کم یا زیاد استفاده می‌کنند. ظرفیت مخزن در این دستگاه ها یکی از موارد مهم در انتخاب محصولات است که متناسب با نیاز و شرایط کاربران به کار می روند.


شرکت صنعتی و تولیدی دسا، فعال در زمینه ساخت سختی گیر آب در حجم های مختلف است. این مرکز تنوع بالایی از انواع دستگاه ها و تجهیزات لازم برای گرفتن سختی آب را در اختیار دارد. به کارگیری هر کدام از این دستگاه ها متناسب با نیاز و خواسته کاربران است. ارائه قطعات و دستگاه های این مرکز برای شیرین سازی آب در مکان های صنعتی مختلف و همچنین برای استفاده های خانگی است.


در صورتی که نیاز به شیرین سازی آب یا همان گرفتن سختی و غلظت آن را دارید، می توانید از خدمات این مرکز و محصولاتی که برای این منظور عرضه می کنند، استفاده کنید.

 

هم اکنون استعلام قیمت بگیرید

Publish modules to the "offcanvas" position.