دریا صنعت آسمان

قیمت سختی گیر آب

قیمت سختی گیر آب

قیمت سختی گیر آب

قیمت سختی گیر آب

تعویض یون های موجود در آب یکی از روش های کاهش میزان سختی آب می باشد. در این روش از سختی گیر آب یا نرم کننده ی آب استفاده می گردد. نحوه کار این دستگاه به این گونه است که یون های سخت موجود در آب با یون های نرم درون دستگاه ترکیب می گردد تا از میزان سختی آب کاهش یابد.

 

قیمت سختی گیر آب بستگی به عوامل زیادی همانند جنس بدنه، ابعاد و... دارد و توسط کارشناسان محاسبه می گردد. به طور کلی می توان گفت نوع ستون های سختی گیر عامل اصلی در قیمت گذاری آن هاست. معمولا به کارگیری ورق های استیل گران تر از سایر مدل ها می باشد. قیمت مدل های مغناطیسی در مقایسه با مدل های رزینی ارزان تر می باشد.


سختی آب چیست؟


آب سخت به آبی گفته می شود که دارای موادی مانند یون های کلسیم، ترکیبات کلسیم، منیزیم و ... است. به عبارتی دیگر سختی موقت و دائم آب براساس دو فلز کلسیم و منیزیم موجود در آب سنجیده می شود. خیلی از این مواد به آب طعم و مزه ی ناخوشایندی می دهند. براساس بررسی های انجام شده حتی برخی از این ترکیبات سمی و سرطانزا می باشند.


معایب استفاده از آب سخت و لزوم استفاده از سختی گیر


سختی گیر و تصفیه کننده های آب نقش مهمی در حفظ سلامتی شما دارند. هر چقدر مقدار ترکیبات موجود در آب کم باشد و ناخالصی های کمتری داشته باشد، آن آب سالم تر و گواراتر است. سختی آب علاوه بر اثر سویی که بر سلامتی ما می گذارد، موجب می گردد تا از قدرت شویندگی و کف کنندگی صابون و سایر مواد شوینده کم شود. برای کاهش سختی آب باید برای حذف املاح محلول در آب مانند منیزیم و کلسیم اقدام نمایید. در این صورت مواد شوینده بهتر می توانند عمل کنند و در مصرف آب و زمان صرفه جویی می گردد.

 

یکی دیگر از اثرات سختی آب در زمان شستشوی لباس ها قابل مشاهده است به طوری که لکه های سفید و زردی بر روی لباس ها ایجاد می گردد و این لکه ها باعث کاهش عمر لباس ها می گردد. علاوه براین سختی آب باعث می شود تا لوله های آب، کتری شما رسوب بگیرد و مشکلات زیادی را برای شما از نظر بهداشتی و نظافتی ایجاد می کند.


شیرین سازی آب چیست؟


عملیات حذف املاح موجود در آب و شیرین سازی آن یکی از اقداماتی است که برای استفاده از آب شور دریاها انجام می گیرد. شیرین سازی آب به روش های مختلف حرارت دهی، غشایی و روش های ترکیبی انجام می گیرد تا املاح اضافی درون آب کاهش یابد و برای مصارف خانگی و آشامیدنی آماده گردد. دستگاه های سختی گیر و تصفیه آب هم نقش مهمی ایفا می کنند.

 

در روش شیرین سازی به روش حرارتی جداسازی نمک و املاح درون آب از طریق حرارت انجام می گیرد. روش های حرارتی شامل روش های تقطیر فلش چند مرحله ای، تقطیر چند اثره و تقطیر فشرده سازی بخار است. شیرین سازی از طریق روش غشایی با استفاده از غشاهای نیمه تراوا و الهام از طبیعت صورت می گیرد. شیرین سازی آب با اسمز معکوس، شیرین سازی آب با نانوفیلتراسیون و الکترودیالیز از روش های شیرین سازی غشایی هستند.

 

هم اکنون استعلام قیمت بگیرید

Publish modules to the "offcanvas" position.