دریا صنعت آسمان

سختی گیر چیست؟

سختی گیر چیست؟

سختی گیر چیست؟

سختی گیر آب چیست ؟

تماس آب با مواد معدنی و املاح محلول در آب مانند آهن، منگنز و آلومینیوم باعث سختی آن می گردد و در این حالت اصطلاحا به آن آب سخت می گویند. در این صورت برای کاهش یا از بین بردن میزان سختی آب از سختی گیر آب استفاده می کنند. اگر شما هم در زمان شستشوی ظروف یا لباس هایتان شاهد لکه های سفید هستید یا لوله های آب منزل شما رسوب گرفته اند، بدانید آب شما سخت شده است. چنانچه میزان سختی آب بین 150 تا 300 گزارش شود، آب سخت نامیده می شود و اگر این مقدار بیش از 300 گزارش شود آن آب بسیار سخت است.


آیا استفاده از دستگاه تصفیه آب لازم است؟


در صورتی که میزان سختی آب بیشتر باشد، ماشین لباسشویی یا ظرفشویی شما به درستی کار نمی کند و با مشکل مواجه می شوید. سختی گیر آب یکی از تجهیزاتی است که برای کاهش میزان سختی آب به کار می رود. این دستگاه یکی از پرمصرف ترین و کاربردی ترین دستگاه های تصفیه ی آب می باشد. جنس آن از استیل و آهن می باشد. این دستگاه یون های موجود در آب را جابه جا و آن را به یکدیگر تبدیل می کند و از این طریق سختی آب را از بین می برد.

به عبارتی دیگر سختی گیر آب یون های سخت و منفی موجود در آب را با سدیم مثبت خود جایگزین می نماید و میزان سختی آب را کاهش می دهد.


دستگاه تصفیه آب چگونه کار می کند؟


ابتدا آب سخت وارد ستون های دستگاه سختی گیر می گردد. میزان سختی آب با ورود به داخل این لوله های حاوی رزین های کاتیونی و مثبت کاهش می یابد. بعد از انجام سخت گیری آب عملیات بعدی آغاز می گردد.

 

در مرحله ی بعد دستگاه سختی گیر، آب را شفاف و روشن می نماید و از این طریق لوازم خانگی شما بیشتر عمر خواهد کرد. علاوه بر این ظروف تمیزی و لباس های بدون لکی خواهید داشت و پوست و موی شما نیز سالم خواهند ماند. آب آشامیدنی مورد استفاده ی شما طعم و مزه ی خوبی خواهد داشت.
در صورت عدم استفاده از دستگاه سختی گیر آب مواد معدنی موجود در آب به مرور زمان در درون لوله ها ته نشین می گردد. این امر موجب فرسودگی و از کار افتادن تجهیزات می گردد. بنابراین لازم است تا واحدهای صنعتی و تولیدی، بیمارستان ها و مناطق مسکونی از این دستگاه برای تصفیه آب مورد نیاز خود استفاده نمایند.


مزایای خرید دستگاه سختی گیر چیست؟


از مزایای استفاده از این دستگاه ها می توان به افزایش عمر تجهیزات و وسایل، کارایی بیشتر مواد شوینده و صابون ها، بهبود وضعیت سلامتی پوست و مو و صرفه جویی در انرژی و هزینه اشاره کرد.
سختی گیر رزینی آب یکی از انواع دستگاه های تصفیه آب می باشد که در انواع صنعتی و خانگی تولید می شود. مدل رزینی در سایزها و سبک های گوناگونی به بازار عرضه می گردند و این امر موجب می گردد تا به
آسانی نصب و استفاده کنید.

 

مخزن عبور آب این سختی گیر از نوع فایبرگلاس یا گالوانیزه یا آهنی است و این مخزن به لوله آب لوله کشی وصل می گردد. یک لوله کوچک مخزن آب نمک را به مخزن دستگاه سختی گیر متصل می کند و همچنین شلنگ خروجی یا تخلیه سختی گیر به محل لوله تخلیه وصل می شود.


در زمان استفاده از این دستگاه توجه داشته باشید که آب ورودی به آن نباید مدت زمان زیادی در آن باقی بماند زیرا به آن آسیب وارد می کند. لازم است تا رزین ها هر 3 روز چک شوند، رطوبت رزین ها حفظ گردد، میزان سختی آب روزانه بررسی شود، از سنگ نمک خالص استفاده گردد.

 

هم اکنون استعلام قیمت بگیرید

Publish modules to the "offcanvas" position.