دریا صنعت آسمان

زلال ساز تجاری چیست؟

زلال ساز تجاری چیست؟

زلال ساز های تجاری

سیستم های زلال ساز تجاری برای بهبود کیفیت آب ایجاد شده است. دستگاه های تصفیه آب املاح و مواد موجود در آب را حذف می کند این موضوع برای کسانی که در محل هایی زندگی می کنند که آب آشامیدنی شور و یا غیر بهداشتی دارند مفید است اما برای ساکنین مناطقی که آب آشامیدنی تمیز و پاکیزه ای دارند توصیه نمی شود

کاربرد سیستم های زلال ساز تجاری را بدانیم:

سیستم های زلال ساز تجاری برای بهبود کیفیت آب ایجاد شده است. دستگاه های تصفیه و زلال سازی آب، املاح آب و مواد موجود در آب را حذف می کند این موضوع برای کسانی که در محل هایی زندگی می کنند که آب آشامیدنی شور و یا غیر بهداشتی دارند مفید است اما برای ساکنین مناطقی که آب آشامیدنی تمیز و پاکیزه ای دارند توصیه نمی شود، چون ممکن است املاح و مواد مغذی آب از بین برود. سیستم های زلال ساز تجاری در واقع کدورت و تیرگی آب را از بین می برند.

از آنجا که آب زلال دارای ذرات بسیار ناچیزی است. پس لازم است که یون ها و ناخالصی های موجود در آب پاکسازی شوند تا آب زلالی داشته باشیم. اساس کار سیستم های زلال ساز تجاری حذف ذرات و یون های معلق در آب است. این سیستم ها سختی آب را کم می کنند و آب نرمی را ایجاد می کنند. به علاوه عمر مفید پمپ ها نیز در این صورت بیشتر خواهد شد.

 

کاربرد سیستم های زلال ساز :

این سیستم ها بیشتر در تصفیه ی آب خانه ها و فاضلاب ها، فاضلاب های صنعتی، صنعت فولاد، پتروشیمی و صنایع تولید نوشیدنی ها به کار گرفته می شوند.

مراحلی که در سیستم های زلال ساز طی می شود شامل:

1 اکسیداسیون مواد آلی،

2 عمل خنثی کردن یون ها،

3 انعقاد و لخته کردن مواد درون آب،

4 ته نشینی مواد،

5 فیلترینگ،

6 گندزدایی پس از تصفیه آب.

از آنجا که ذرات موجود در آب دارای ابعاد و اندازه های متفاوتی اند به روش های گوناگونی نیز می توان ابعاد مختلف ذرات را از آب جدا نمود مثلا ذرات درشت تر را به روش ساکن نمودن آب یا عبور دادن آن از شبکه توری مانند می توان جدا نمود. ذرات کوچکتر جداسازی دشوارتری را خواهند داشت.

برای عمل انعقاد ذرات آب از مواد شیمیایی استفاده می کنند تا این عمل راحت تر صورت گیرد. همین عمل انعقاد به خوبی به زلال و شفاف شدن آب کمک می کند.

در واقع با حذف تیرگی ناشی از مواد آلی، معدنی و میکروارگانیزم های آب، موجب شفافیت آب می شود.

نحوه کارکرد سیستم های زلال ساز تجاری چگونه است؟

نخست باید مرتبا مناطق ورودی و خروجی آب کنترل شوند و اطمینان کافی داشته باشیم که عملکرد سیستم دچار مشکل نیست. آبی که وارد قسمت شفاف کننده دستگاه می شود باید همواره کنترل شود که سرعت کمی داشته باشد. کم بودن سرعت آب موجب افزایش رسوبگذاری رسوبات در آب می شود. همواره باید مواظب لجن هایی که در پایین هر شفاف کننده است بود تا مقدار آن زیاد نشود این عامل از شفافیت آب می کاهد.

تفاوت سیستم های زلال ساز تجاری و صنعتی:

سیستم های زلال ساز صنعتی آب خام رودخانه و آب های سطحی روی زمین را به خوبی تصفیه می کنند. سیستم های زلال ساز تجاری بیشتر در مناطق شهری و منازل جهت تصفیه ی آب آشامیدنی استفاده می شوند.

 

 

 

 

هم اکنون استعلام قیمت بگیرید

Publish modules to the "offcanvas" position.