دریا صنعت آسمان

تفاوت زلال ساز تجاری با سایر زلال ساز ها چیست؟

Compare commercial clarifiers with other clarifiers

تفاوت زلال ساز تجاری با سایر زلال ساز ها چیست؟

زلال ساز سیستمی است که برای حذف یون ها و ذرات معلق، کاهش سختی آب و افزایش طول عمر و راندمان پمپ ها کاربرد دارد. ذرات شناور، ناخالصی ها و یون ها در آب معلق مانده و آن را کدر می کنند. وجود ذرات معلق در آب باعث ایجاد رسوب در سیستم پمپاژ می شود اما آبی که از سیستم زلال ساز خارج می شود، ذرات کمتری دارد.


تفاوت زلال ساز تجاری با سایر زلال ساز ها چیست؟

این سیستم ها کیفیت آب را افزایش داده و مواد و املاح غیر ضروری آن را حذف می کنند. مناطقی که آب آشامیدنی پاکیزه تری دارند بهتر است کمتر از این سیستم استفاده کنند تا باعث از بین رفتن تمام املاح مفید آب نشوند. زلال ساز تجاری تیرگی و کدر بودن آب را با حذف یون ها و ذرات کاهش می دهد. نحوه کار انواع مختلف کلاریفایر ها ممکن است تفاوت چندانی با هم نداشته باشد. مراحلی که این سیستم ها طی می کنند به طور کلی شامل موارد زیر می باشد:

⦁ اکسیداسیون کردن برای حذف مواد آلی با تزریق کلر، ازون و غیره

⦁ انعقاد

⦁ عمل لخته سازی

⦁ ته نشین کردن مواد اضافی

⦁ صاف کردن آب با فیلترینگ

⦁ گندزدایی نهایی آب بعد از تصفیه.

ذرات موجود در آب دارای اندازه های مختلفی هستند؛ ذرات درشت با رد کردن آب از صافی یا ساکن کردن آب ته نشین می شوند. ته نشین کردن ذرات ریز تر نیز با اضافه کردن مواد خاص شیمیایی انجام می گیرید تا آب زلال و شفاف شود. سیستم های زلال ساز تجاری اغلب برای تصفیه کردن آب آشامیدنی در آبرسانی شهری و منازل استفاده می شوند. کلاریفایر های صنعتی هم معمولا برای تصفیه آب های سطحی و رودخانه ها استفاده می شوند.عدم استفاده از کلاریفایر یا زلال ساز تجاری باعث کم بودن کیفیت شیمیایی آب می شود. آب مصرفی ما اگر کیفیت شیمیایی مناسبی نداشته باشد ممکن است باعث بروز بیماری ها و مشکلاتی بشود. مشکلاتی که استفاده از آب ناسالم به وجود می آورد شامل اختلالات گوارشی، بیماری های قلبی و عروقی، بیماری های کلیوی و غیره می باشد. تصفیه آب با زلال ساز تجاری بهترین راه برای افزایش کیفیت آب آشامیدنی و کاهش مشکلات مصرف آب ناسالم است. این سیستم در ابعاد بزرگ برای تصفیه آب آشامیدنی شهر ها و در ابعاد کوچک برای واحد های صنعتی، تصفیه فاضلاب و غیره استفاده می شود.


کاربرد های دیگر کلاریفایر

زلال ساز های تجاری علاوه بر تصفیه آب شهری در تولید نوشیدنی ها، کارخانه های شکر، تنظیم غلظت مواد معدنی و غیره کاربرد دارند.


نکته مهم در مورد کلاریفایر های تجاری لزوم توجه به ورودی و خروجی آب و اطمینان از بدون عیب بودن عملکرد سیستم است. هر گونه مشکل کوچکی ممکن است عملکرد سیستم را مختل کند. سرعت آبی که وارد سیستم می شود باید به اندازه کافی کم باشد تا عملیات رسوب گذاری به درستی انجام بگیرد. توجه به میزان مواد ته نشین شده نیز اهمیت زیادی دارد اگر مقدار آن زیاد باشد، عملیات شفاف سازی دچار مشکل می شود.

هم اکنون استعلام قیمت بگیرید

Publish modules to the "offcanvas" position.