دریا صنعت آسمان

همه چیز در خصوص تصفیه آب به روش اولترافیلتراسیون نیمه صنعتی

همه چیز در خصوص تصفیه آب به روش اولترافیلتراسیون نیمه صنعتی

همه چیز در خصوص تصفیه آب به روش اولترافیلتراسیون نیمه صنعتی

نکاتی در خصوص تصفیه آب به روش اولترافیلتراسیون نیمه صنعتی:

آب شرب و مصرفی روزانه ی مردم دارای املاح و ذرات نامحلول است که برای سلامتی انسان مضر می باشند. لذا تصفیه آب به روش اولترافیلتراسیون نیمه صنعتی یکی از راهکارهای تصفیه و پاک سازی آب مصرفی می باشد. برای تصفیه کردن آب به روش اولترافیلتراسیون ، از یک غشای (ممبران) نیمه تراوا (نفوذپذیر) استفاده می شود که این غشا قادر است ذرات تا اندازه ی یک صدم میکرومتر را از سیال جداسازی کند. برای ایجاد جریان آب در دو طرف غشا به یک نیروی محرک نیاز داریم که با اعمال فشار در دو طرف غشا، این نیرو تامین می شود.

فیلتراسیون، جداسازی، پالایش و تغلیظ آب تا زمانی که سطح غشا و ممبران مملو از پارتیکل نشده باشد؛ ادامه می یابد. سیستم های تصفیه UF  از غشاهایی میان تهی که از جنس پلی پروپیلن ساخته شده اند؛ می باشند. این سال های اخیر ضرورت استفاده از فیلتر مذکور بیش از پیش اهمیت یافته است . چرا که با کاهش ذخایر آب طبیعی و کمبود بارش باران، استفاده از آب های برگشتی در صنایع لازم الاجرا می باشد. هم چنین لزوم تصفیه آب های شرب و مصرفی خانگی ، به دلیل وجود آلاینده های موجود در آن ها و جلوگیری از بیماری های کلیوی و ... ضروری می باشد.
فیلتر و ممبران "یو اف" یکی از راه های تصفیه کردن آب می باشد که به دلیل قیمت مناسب و راحتی استفاده از آن ، بسیار همه گیر شده است.


در ادامه به بررسی موارد زیر می پردازیم:

⦁ تفاوت فیلتر UF  با فیلتر RO  چیست؟

⦁ کاربردهای فیلتر اولترافیلتراسیون

با ما همراه باشید.

تفاوت فیلتر UF  با فیلتر RO  چیست؟

تفاوت تصفیه آب به روش اولترافیلتراسیون نیمه صنعتی با فیلتراسیون Reverse Osmosis در قیمت پایین تر و نگهداری راحت تر فیلترهای UF می باشد . در واقع دقت اولترافیلتراسیون بیشتر از ریورس اسمزیز است و باید قبل از ریورس اسمز از اولترافیلتراسیون استفاده شود. در ادامه مهم ترین کاربردهای این فیلتر را تشریح خواهیم کرد.

کاربردهای فیلتر اولترافیلتراسیون:

از جمله مهم ترین کاربردهای فیلتر مزبور به شرح ذیل می باشد:

⦁ حذف کردن رنگ از آب آشامیدنی

⦁ تصفیه فاضلاب های شهری و صنعتی

⦁ پیش تصفیه سیستم های اسمز معکوس

⦁ حذف کردن اکسیژن کربن از سیالات

⦁ پالایش روغن موجود در چرخه ی آب برگشتی

⦁ حذف آلاینده های آلی از آب

⦁ فیلتر کردن آب رودخانه و دریا و فیلتر آب شهری

⦁ تهیه و تدارک آب آشامیدنی با کیفیت

⦁ پالایش و حذف باکتری باکتری ها از شیر، آب معدنی و صنایع آشامیدنی

⦁ گندزدایی و حذف عفونت از آب های زیر زمینی و سطحی

⦁ بهره گیری از ممبران های خانگی برای مصارف خانگی

در پایان از همراهی و توجه شما عزیزان کمال قدردانی و تشکر را داریم. امید است مطالعه ی این مقاله در رابطه با تصفیه آب به روش اولترافیلتراسیون نیمه صنعتی مورد استفاده و کاربرد شما بزرگواران قرار گرفته باشد .

هم اکنون استعلام قیمت بگیرید

Publish modules to the "offcanvas" position.