دریا صنعت آسمان

شیرین سازی آب با استفاده از فیلتر یو اف

شیرین سازی آب با استفاده از فیلتر یو اف

شیرین سازی آب با استفاده از فیلتر یو اف

شیرین سازی آب با استفاده از فیلتر UF

UF چیست؟

در سال‌های گذشته با افزایش جمعیت، کاهش بارندگی و مصرف بی‌رویه آب در بخش‌های مختلف، نگرانی‌هایی برای آینده انسان بوجود آمده است. در راستای فارغ آمدن بر این مشکل جهانی، محققان و دانشمندان، تصفیه آب و استفاده مجدد از آن را پیشنهاد کرده‌اند. یکی از روشهای تصفیه آب که در طی سالیان اخیر مورد استفاده قرار گرفته است، روش فیلتر یو اف است.

اولترافیلتراسیون(UF) یک فرآیند تصفیه مبتنی بر فشار است که ذرات معلق را از ترکیبات محلولی با استفاده از یک محیط غشایی بسیار ریز جدا می‌کند. این روش یکی از جدیدترین روش‌های تصفیه آب می‌باشد که به طور گسترده در بخش‌های صنعتی، خانگی و کشاورزی مورد استفاده قرار می‌گیرد. فیلتر UF یک جداساز عالی برای پیش‌تصفیه آب و احیای فاضلاب و همچنین یک فناوری مناسب برای تولید آب آشامیدنی است.

UF می‌تواند کیفیت آب بالاتری را در مقایسه با تصفیه معمولی ارائه دهد. برخلاف فن‌آوری‌های پیش‌تصفیه مرسوم، فیلتر UF یک مانع فیزیکی برای ذرات و مواد کلوئیدی ایجاد می‌کند. این روش تصفیه بر اساس استفاده از یک فیلتر خالی(غشاء) طراحی شده است که به دلیل قطر بسیار کم سوراخ‌های روی فیلتر، توانایی حذف ضایعات و آلاینده های موجود در آب را تا 99 درصد دارد. با این کار ما قادر خواهیم بود آب را با شارهای بالا و پایدار و با نرخ‌ بازیابی بالاتری تصفیه کنیم.


کار فیلتر UF در تصفیه و شیرین‌سازی آب

در روش اولترافیلتراسیون به کمک فیلترهای UF که به فیلترهای خالی پلی‌پروپیلن نیز مشهور هستند، می‌توان ذرات معلق در آب با اندازه کمتر از 0.02 میکرون را به طور کامل حذف کرد. به عبارت دیگر استفاده از فیلترها یا غشاهای با سوراخ هایی به قطر 0.01 میکرون باعث می‌شود تا تمامی ذرات کوچکتر از 0.02 میکرون نتوانند از آب عبور کنند. با این کار آب تا 99.99 درصد تصفیه می‌شود.در روش اولترافیلتراسیون، تصفیه آب با توجه به سیستم در نظر گرفته شده در طراحی و تولید، شامل دو مرحله می‌باشد که عبارت است از: مرحله پیش‌تصفیه و مرحله تصفیه کامل. در مرحله پیش‌تصفیه، پس از جریان یافتن آب در اثر فشار وارده توسط (پمپ تغذیه)، ذرات بزرگ شناور در آب توسط فیلترهای میکرونی از بین می‌روند. پس از این مرحله در تصفیه کامل، آب از غشاهایی با قطر 0.01 میکرون عبور می‌کند. به دلیل قطر کوچک سوراخ‌های روی این فیلتر، تمامی ذرات مانند گل، ویروس، میکروب‌ها، یون‌های دو ظرفیتی و سایر مواد زائد از بین می‌روند. در نتیجه می‌توان ادعا کرد آبی که از فیلتر عبور می کند تا 99.99 درصد خالص شده و بدون هیچ گونه آلودگی و ناپاکی است.

البته لازم به ذکر است که روش اولترافیلتراسیون نه تنها در تصفیه آب، بلکه در کارخانجات نساجی، لبنیات و پروتئین و مواد غذایی و همچنین دارویی بسیار مفید و کارآمد است. با قابلیت حذف آنزیم‌ها، اسیدهای آمینه و رنگ های موجود در فاضلاب می‌تواند در هر بخشی از صنایع مختلف بکار برده شود.

هم اکنون استعلام قیمت بگیرید

Publish modules to the "offcanvas" position.