دریا صنعت آسمان

محل نصب دستگاه تصفیه آب صنعتی چگونه باید باشید؟

محل نصب دستگاه تصفیه آب صنعتی چگونه باید باشید؟

محل نصب دستگاه تصفیه آب صنعتی چگونه باید باشید؟

محل نصب دستگاه تصفیه آب صنعتی چگونه باید باشد؟

اهمیت تصفیه آب صنعتی


دستگاه های تصفیه آب صنعتی، یکی از مهمترین دستگاه های صنعتی می باشد که جهت شیرین سازی آب های شور نظیر آب دریا و آب چاه مورد استفاده قرار می گیرد. فرایند این دستگاه ها بر اساس اسمز معکوس و غشای نیمه تراوا می باشد که آب های شور را تصفیه می کند.


فرایند اسمز معکوس در حال حاضر یکی از اقتصادی ترین فرایند تصفیه آب صنعتی می باشد. در این فرایند آب با فشار از میان غشای نیمه تراوا عبور می کند که بسیاری از مواد شیمیایی، باکتری ها، نیترات و سایر مواد معدنی را حذف می‌کند.


عملیات فیلتراسیون در تصفیه آب صنعتی نیز برای جداسازی جامدات نا محلول از مایعات می باشد. از فیلتراسیون در صنایع دام و طیور، گلخانه ها، کارخانجات و شرب، کشاورزی، ایستگاه های فروش آب آشامیدنی، بیمارستان ها و مراکز دیالیز استفاده می شود.

 

محل نصب دستگاه آب شیرین کن صنعتی چگونه باید باشد؟


طراحی دستگاه آب شیرین کن صنعتی اصولا بر اساس کیفیت آب ورودی و میزان شوری آب انجام می شود. یکی از مهم ترین فاکتورهای بهره برداری از دستگاه تصفیه آب اسمز معکوس، راه اندازی و نصب دستگاه آب شیرین کن صنعتی می باشد.


تیم تخصصی و مجرب دسا تولید کننده دستگاه های تصفیه آب صنعتی می باشند که جهت طراحی محل نصب، راه اندازی و پشتیبانی 24 ساعته در خدمت تمامی مشتریان گرامی خود می باشد. تجهیزات به کار رفته در این دستگاه ‌ها به نوع کاربری آن‌ ها بستگی دارد.


در طراحی محل نصب دستگاه آب شیرین کن حتما باید لوله‌ های ورودی آب و لوله‌ های تخلیه آب جداگانه بررسی شود و فشار آب خوراکی و غیره را نیز حتما مد نظر قرار داد. زیرا یک دستگاه تصفیه آب اسمز معکوس باید بتواند حداقل حدود ۹۵ تا ۹۹ درصد نمک یا نا خالصی ‌های آب را حذف کند.

 

نکات مهم جهت محل نصب دستگاه تصفیه آب صنعتی


دستگاه های آب شیرین کن صنعتی نسبت به دستگاه های دیگر قابلیت های بسیار زیادی در از بین بردن نا خالصی ‌ها دارند. اگر کارخانجات ‌های صنعتی نتوانند پساب‌ های صنعتی خود را به درستی دفع کنند، آثار مخرب و جبران ناپذیری به محیط زیست وارد می کنند.


درصورت خرید دستگاه تصفیه آب صنعتی لطفا به نکات زیر در خصوص محل نصب دستگاه آب شیرین کن صنعتی دقت کنید:


⦁ میزان فشار اولیه و دبی آب ورودی چک شود.


⦁ متراژ اولیه‌ جهت محل نصب دستگاه محاسبه شود و حتما باید این مکان سر پوشیده باشد.


⦁ مسیر فاضلاب یا مسیر پساب صنعتی خود را مشخص کنید.


⦁ محل نصب دستگاه نباید در معرض آب و هوای متغیر باشد.


⦁ از یک پمپ کمکی در تامین میزان آب ورودی استفاده کنید.


⦁ مخازن ذخیره آب وجود داشته و میزان ورودی آب از این مخازن ذخیره به دستگاه ها چک شود.


جهت بهره برداری و افزایش دوام و عمر مفید سیستم تصفیه آب صنعتی، خریدار مداوم باید چک لیست نگهداری دستگاه RO را پر کند و به صورت منظم و مداوم به شرکت تولید کننده ارسال نماید. تیم متخصص و زبده ما با پشتیبانی 24 ساعته، آماده خدمت رسانی به شما صنعتگران محترم می باشد. همچنین می توانید با مراجعه به صفحه اصلی سایت ما انواع ظرفیت های آب شیرین کن صنعتی را مشاهده نمایید.

 

Publish modules to the "offcanvas" position.