دریا صنعت آسمان

نکات مهم در خرید آنتی اسکالانت

نکات مهم در خرید آنتی اسکالانت

نکات مهم در خرید آنتی اسکالانت

نکات مهم در خرید انواع آنتی اسکالانت

قبل از بررسی نکات مهم در خرید آنتی اسکالانت ها باید دانست که آنتی اسکالانت یکی از ماده‌های ضروری مورد استفاده در سیستم‌های تصفیه آب صنعتی و خانگی است. یکی از مهم‌ترین مواد شیمیایی استفاده شده در تصفیه کن‌های خانگی، آنتی اسکالانت است. برای آشنایی بیشتر با این ماده و همچنین آشنایی با نکات مهم در خرید آنتی اسکالانت، در ادامه این مقاله با ما همراه باشید.


آنتی اسکالانت چیست؟


یکی از نکات مهم در خرید آنتی اسکالانت، آشنایی با آنتی اسکالانت است. آنتی اسکالانت ماده‌ای شیمیایی است که در دستگاه‌ها و سیستم‌های تصفیه آب خانگی و صنعتی که با روش اسمز معکوس کار می‌کنند، استفاده می‌شود. در واقع می‌توان گفت، آنتی اسکالانت یکی از ضروری‌ترین مواد شیمیایی مورد استفاده در دستگاه‌های تصفیه آب است که نبود آن، باعث افت عملکرد و حتی خرابی برخی از قطعات تصفیه کن خواهد شد.


آب‌های طبیعی که در سیستم‌های آبیاری خانگی یا صنعتی استفاده می‌شوند، دارای غلظت بالایی از یون‌های بی کربنات، کلسیم و سولفات هستند. چنانچه غلظت این یون‌های داخل آب، از حدی معین و استاندارد بالاتر رود، باعث تشکیل بلورهایی از این یون‌ها خواهد شد که بسیار خطرناک هستند. به همین دلیل داخل سیستم‌های تصفیه کن آب، قطعاتی به نام فیلتر ممبران قرار دارد که باعث تصفیه و کاهش غلظت این یون‌ها در آب می‌شود.


ضرورت استفاده از آنتی اسکالانت


رعایت نکات مهم در خرید آنتی اسکالانت باعث می شود تا دستگاه تصفیه کن آب، بازده بالایی داشته باشد. قطعه‌ای به نام فیلتر ممبران داخل سیستم تصفیه آب خانگی و صنعتی وجود دارد. این سیستم وظیفه تصفیه آب را دارد و آب را عاری از هرگونه یون‌های آزاد می‌کند. با گذشت زمان و چندین بار استفاده از دستگاه تصفیه، فیلتر ممبران بر اثر یون‌ها و ذرات معلق موجود در آب دچار گرفتگی و رسوب می‌شود. به منظور برطرف کردن رسوبات فیلتر ممبران از آنتی اسکالانت استفاده می‌شود. با توجه به اینکه فیلتر ممبران هر دستگاه تصفیه آب، یکی از قیمتی‌ترین قطعات سیستم تصفیه آب خانگی و صنعتی است، برای جلوگیری از خراب شدن این قطعه استفاده از آنتی اسکالانت ضروری و حیاتی است.


نحوه عملکرد آنتی اسکالانت


در دستگاه‌های تصفیه آب، از فیلتر ممبران برای تصفیه یون‌ها و مواد معلق آب استفاده می‌کنند. آنتی اسکالانت با قدرت رسوب زدایی خود، رسوبات ایجاد شده روی فیلتر ممبران را از بین برده و باعث بازشدن روزنه‌های فیلتر ممبران می‌شود. آنتی اسکالانت‌ها خاصیت معلق سازی یا دیسپرسانتی دارند که با احاطه کردن یون‌ها، ذرات نمک، ذرات آهن و سایر مواد معلق روی فیلتر ممبران و دفع آنها توسط آنیون باعث رسوب زدایی سطح فیلتر ممبران می‌شوند.

 

نکات مهم در خرید آنتی اسکالانت


در نظر گرفتن نکات مهم در خرید آنتی اسکالانت باعث کاهش خرابی های دستگاه تصفیه آب خواهد شد. با انتخاب صحیح آنتی اسکالانت می‌توان عمر و بازده دستگاه تصفیه آب را بالا برد. آنتی اسکالانت باکیفیت و مرغوب، باید با در نظر گرفتن برخی از ویژگی های دستگاه تصفیه آب انتخاب شود. ویژگی‌های مهم دستگاه تصفیه آب که در خرید آنتی اسکالانت موثر است، عبارت اند از:


⦁ مقدار PH و دمای آب ورودی


⦁ ظرفیت دستگاه آب


⦁ میزان سختی آب


⦁ میزان اسیدی و بازی آب


⦁ نحوه تزریق آنتی اسکالانت در دستگاه تصفیه آب


آنتی اسکالانت فلوکن 260، آنتی اسکالانت آویستا، جنسیس و توچال شیمی، از معروف‌ترین برندهای آنتی اسکالانت‌های موجود در بازار هستند.

هم اکنون استعلام قیمت بگیرید

Publish modules to the "offcanvas" position.